Bursa Yaşam
Bursa

Bayramın ilk iki günü şehir içi ulaşım ücretsiz

Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri aldı. Şehir içi toplu ulaşım, bayramın ilk 2 günü ücretsiz olurken, mezarlıklara ulaşım ise arife günü ile bayramın 4 günü boyunca 10.15 ile 18.30 saatleri arasında ücretsiz olacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin kentte huzurlu bir bayram yaşanması adına yaptığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede arife günü ile bayramın 4 günü boyunca 10:15 ile 18:30 saatleri arasında saatte bir karşılıklı olarak Hamitler, Erdoğanköy ve Hasköy mezarlıklarına ücretsiz otobüs seferleri gerçekleştirilecek.

Hamitler için görevlendirilecek otobüs; Kent Meydanı, Ulubatlı Hasan Bulvarı, İzmir Yolu, Yeni Mudanya Yolu, Filament Kavşağı, Kavaklı ve Albayrak caddelerini takip edecek ve dönüş aynı istikametten olacak. Hasköy Mezarlığı için de Bursaray Emek İstasyonu’ndan kalkacak otobüsler; Korupark Kavşağı, Mudanya Yolu, Bademli Kavşağı, Hasköy güzergahından mezarlığa ulaşacak.

Erdoğanköy Mezarlığı’na gidecek araçlar da Bursaray Kestel İstasyonu’ndan kalkacak ve doğrudan mezarlığa ulaşacak. Bunun yanında bayramın ilk 2 günü de şehir içi ayakta yolcu taşıyan hatlarda Bursakart kullanımı ile ulaşım ücretsiz olacak.

Related posts

Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı mazbatasını aldı

Bursa Yaşam

Bursa’da Gezilecek Yerler

Bursa Yaşam

Kavrucu çöl sıcakları geliyor

Bursa Yaşam