Bursa Yaşam
Görsel Sanatlar Kültür Sanat

Yetenekli ikizlerden ilk resim sergisi

Bursa’daki ikiz kardeşler resim yapmaya olan meraklarını okullarında açtıkları ilk kişisel sergileriyle taçlandırdılar.

Kağan Akhan ve Çağan Akhan, küçük yaştan beri resim yapmaya olan ilgilerini, eğitim alarak da destekleyerek 11 yaşında ilk kişisel resim sergilerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda okullarında açtılar. Yağlı boya tablolardan, kare kalem çalışmalarına, akrilik boya denemelerine kadar birçok farklı yöntemle tuvale yansıttıkları hayal güçlerini, rengarenk tablolara çevirdiler.

Okuldaki arkadaşları arasından resme olan düşkünlükleriyle bilinen Çağan ve Kağan Akhan, yaklaşık 3 yıldır sürdürdükleri çalışmalarını 50’nin üzerinde eserle açtıkları sergide sanatseverlerin ve okul arkadaşlarının beğenisine sundular.

3 yaşından beri resim yaptığını söyleyen Çağan Akhan, özellikle hayvan figürlerini ve onları kağıda, tuvale yansıtmaktan oldukça keyif aldığını söyledi. Kağan Akhan ise özellikle doğa ve insan figürleri çizmeyi, soyut desenler oluşturmayı sevdiğini belirtti. İkiz ressamlar, eser sayısı arttırdıktan sonra özel kişisel bir dergi daha açmayı arzu ettiklerini ve bu sergiden elde edilecek geliri de sosyal sorumluluk projesinde değerlendirmek istediklerini sözlerine ekledi.

İkiz ressamların kişisel sergileriyle oldukça beğeni topladıklarını belirten Uğur Okulları Özlüce Kampüsü Müdürü Bertan Temel, sanatsal faaliyetlerin çocukların kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağladığını belirterek, öğrencilerinin bu çalışmalarına her zaman destek olduklarını ifade etti.

Related posts

Öğrenciler Tomris Uyar’ın kitabına kapak tasarlayacak

Bursa Yaşam

Bursa Kültür Yolu Festivali 1 Haziran’da Başlıyor

Bursa Yaşam

Minik ressamlardan Anneler Günü hediyesi

Bursa Yaşam