Bursa Yaşam
Güncel

Yardım etmek isterken yanlışlıkla altın dolu yorganı deprem bölgesine gönderdi

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası her ilde olduğu gibi Bayburt’ta da başlatılan yardım kampanyasına destek vermek isteyen Mecnun Şener isimli vatandaş, evinde bulunan iki battaniyenin birini depremzedelerle paylaşmak üzere deprem bölgesine göndermek istedi. Bayburt Belediyesinin başlatmış olduğu yardım kampanyasını duyan Şener, içinde altınlarının bulunduğu battaniyeyi kontrol etmeden, toplama alanına getirerek görevlilere teslim etti.

Eşinin kolyesini, küpelerini, yüzüklerini ve çocuklarının altın bilekliklerini battaniye içine koyan Şener, 2 ay sonra altınlarını bozdurmak için evde bulunan diğer battaniyenin arasına baktığında hayatının şokunu yaşadı. Altınlarını koyduğu yerde bulamayan Şener, kız kardeşini eve çağırıp, evin altını üstüne getirerek, her yerde altınlarını aradı.

Birikimini, çocuklarının rızkını yanlışlıkla deprem bölgesine gönderdiğini anlayan Şener ise gerekli yerlere başvuruda bulunarak, mağduriyetinin giderilmesini talep etti.

 

Yardım araçlarına battaniyeyi teslim ettiğini söyleyen Şener, battaniyenin hangi ile gönderildiğini bilmediğini, belirterek, altınlarını alan depremzedeye çağrıda bulunarak, altınlarını geri istedi.

Related posts

Bozbey: “31 Mart akşamı ‘Gülümseme Bayramı’nı yapacağız”

Bursa Yaşam

Bursa’da 11 bin dal dolu makaron ele geçirildi

Bursa Yaşam

UEDAŞ “Kardeşim Üşemesin” diye yola çıktı, 10 yılda 10 bin öğrenciyi gülümsetti

Bursa Yaşam