Bursa Yaşam
Bursa

16 İnşaat, İhsaniye’nin kalbinde kentsel dönüşüm için çalışıyor

16 İnşaat, Nilüfer’in kalbinde yani merkezinde gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesini tanıtmak için site sakinleriyle Bursa Sheraton Hotel’de bir araya geldi. 16 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özkardaş, proje sonrası site sakinlerinin depreme dayanıklı modern yapılara kavuşacağını belirtti.

16 İnşaat, Bursa Nilüfer’de gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesi için Sheraton Otel’de tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan site sakinlerine projeyi anlatan 16 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özkardaş, “Nilüfer’in kalbinde, depreme dayanıklı, modern yaşam alanları inşa ederek, sizlere mutlu bir hayat sunacağız” diyerek kentsel dönüşümün öneminde bahsetti.

DEPREME HAZIRLIKLI OLMAK ZORUNDAYIZ

Nilüfer’in kalbi İhsaniye’de gerçekleştirilecek, 5 bloktan oluşan projeyi site sakinlerine anlatan Gökhan Özkardaş, “Projenizi detaylı bir şekilde inceledik. Yaşanan deprem felaketi olmasa sizler de kentsel dönüşümü düşünmezdiniz ama depreme hazırlıklı olmak zorundayız. 1999 yılı öncesindeki deprem yönetmeliği ile günümüz deprem yönetmeliği arasında çok büyük farklar var. Bugünkü yönetmelikle sağlam yapılar inşa edebiliriz.

Ayrıca devletimiz kentsel dönüşümü finansal olarak da destekliyor. Konut sahiplerine 1 milyon 250 bin lira krediyi 0,69 faizle veriyor. Müteahhitlere de daire başına 1 milyon kredi veriyor ve bunu sadece kentsel dönüşüm yapılsın, insanlarımız ölmesin diye veriyor.

Daha önce gerçekleştirdiğimiz, dışarıdan bakınca sağlam görünen projelerde 87 ton demir kullanıldığını belirledik. “Biz aynı binaya 600 ton demir kullandık.

Yönetmelik C30 beton istiyor ama biz projelerimizde C35 beton kullanıyoruz. Varsın bizim kârımız azalsın ama site sakinlerimizle sevdikleriyle huzur içinde yaşasın.” diyerek geçmişte yapılan binaların depreme hazır olmadığı konusunda uyarılarda bulundu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİL, MODERN BİR YAPI

Site sakinlerine anlattığı proje ile ilgili 16 İnşaat bünyesinde 4 inşaat mühendisi, 1 mimar ve 1 makine mühendisi çalışma arkadaşı ile devamlı proje üzerine çalışmalar yaptıklarını dile getiren 16 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Özkardaş, “Dışarıdan diploma kiralamak kentsel dönüşüme yapılan en büyük hainliktir.

Kendi bünyemizde arkadaşlarımızla çıktığımız bu güzel yolda hayallerimiz ortak hedeflerimiz bir, Bizim 1. önceliğimiz sizleri en kısa sürede güvenli ve aynı zamanda modern binalarınıza kavuşturmak.

Alışılagelmiş kentsel dönüşümün dışına çıkmak istedik ve sitenizle ilgili çok güzel bir proje hazırladık. Sitenizde yüzme havuzu, fitness salonu, pilates salonu, restoran, kafeterya, yönetim alanı, iki kapıcı dairesi ve güvenlik olacak. Kamera sistemiyle ister televizyonunuzdan ister telefonunuzdan istediğiniz an istediğiniz yeri görebileceksiniz.

Çocuklarınız, torunlarınız bahçede oynar, havuzda yüzerken onları görebileceksiniz. Siz evinizde huzur ve güven içinde yaşarken, sevdikleriniz sitenizin sosyal alanlarında hayatın tadını çıkarabilecek. Siz madem Bursa’nın, Nilüfer’in kalbindesiniz, biz de bu bilinçle hareket etmek zorundayız” dedi. 16 İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mali Müşavir Ayşegül Özkardaş ise “16 İnşaat finansal olarak en güçlü dönemini yaşıyor, aldığımız kentsel dönüşüm projeleri bizler için çok değerli site sakinlerinin evlerini emanet olarak alıyor. Emaneti en kısa sürede en güzel şekilde kendilerine teslim etmeyi planlıyoruz, tüm hazırlıklarımızı bu doğrultuda yaptık önümüzdeki dönem firmamız için yükseldiği bir dönem olacak” dedi. İnşaat Mühendisi Şantiye Şefi Gülsena Terzi ve Mimar Elçin Koruyucu, Makina Mühendisi Eray Asi, İnşaat Mühendisi Ali Nail Veli ve İnşaat Mühendisi Ömerhan Bayram’dan oluşan 16 İnşaat mühendislik kadrosu yaptıkları bu çalışmaları özetleyerek “Depremin yıkıcı etkisini derinden yaşadığımız bugünlerde temel ihtiyacımız olan barınma ihtiyacını daha güvenli hale getirmek, Bursa’mızın şehir planlamada daha modern, huzur dolu, yaşanılır yapılarla yapılanmasını sağlamak 16inşaat ailesi olarak temel hedefimizdir. Bu hedefle başladığımız kentsel dönüşüm yoluna bir başka projeyle daha devam etmek istiyoruz” dediler. Site sakinleri proje tanıtımının sonunda son derece mutlu bir şekilde ayrılırken 16 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özkardaş’ın son sözleri ise “Asla yalnız kalmayacaksınız” şeklinde oldu.

Related posts

Türkiye’nin en ucuz ekmeği artık ücretsiz

Bursa Yaşam

Binlerce atlet fetih şenlikleri için koştu

Bursa Yaşam

Bursa’nın 20 günlük suyu kaldı… Nilüfer Barajı şu anda bomboş

Bursa Yaşam