Bursa Yaşam
Bursa Güncel

İnegöl’ün Tabanını Sağlamlaştıran 154 Proje’’

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ‘’154.Yılda 154 Proje’’ temasıyla yeni döneme dair vizyon projelerini 10 ana başlık altında anlattı.

Grand Mavi Toplantı ve Kongre Merkezinde düzenlenen 2024-2029 seçim beyannamesi ve Cumhur İttifakı meclis üyesi aday tanıtım toplantısına; AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, AK Parti İl Başkan Vekili Osman Doğruyol, AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve teşkilat yönetimi, MHP il yönetimi, MHP İnegöl İlçe Başkanı Uğur Bayram ve teşkilat yönetimi, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyesi adayları, kamu yararına dernekler, insani yardım dernekleri, kültür ve sanat dernekleri, sanayici ve girişimci iş insanları dernekleri, sendikalar, hemşehri dernekleri, vakıflar, muhtarlar, amatör spor kulüpleri ve çok sayıda davetli katıldı.

10 ANA BAŞLIKTA ‘’154 PROJE’’

 

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, geride kalan 5 yıl içerisinde İnegöl’e ciddi anlamda yeni kazanımlar elde ettirdiklerini söyleyerek gelecek 5 yılda şehrin beklentilerini karşılayacak ve İnegöl’ün çehresini değiştirecek yeni projelerin sunumunu yaptı. 7’den 70’e tüm şehre hitap eden çalışmaların olduğunu ileten Başkan Alper Taban, İnegöl Belediyesi’nin kuruluşunun 154.yılında 154 proje ile yeni döneme hazır olduklarını söyledi. Başkan Alper Taban’ın yol haritasında başta kentsel dönüşüm olmak üzere; ‘’Şehirleşme ve Kent Estetiği, Ulaşım, Altaypı, Afet Yönetimi, Çevre ve İklim Uyumlu Şehir, Eğitim ve Spor, Akıllı ve Dijital Kent, Yerel ve Kırsal Kalkınma, Sosyal Sorumluluk, Kültür, Sanat ve Turizm’’ başlıkları yer aldı.

‘’RANTIN GİREMEYECEĞİ YERDİR İNEGÖL BELEDİYESİ’’

 

Başkan Alper Taban 1 saat süren sunumuyla yeni dönemde İnegöl’e kazandırmak istediği projelerin detaylarını paylaştı. Sunum sonrasında tüm teşkilat ve çalışma arkadaşlarının emekleriyle hazırlanan bu projelerin hayata geçirilmesi için gece gündüz demeden çalışacaklarını ileten İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, diğer siyasi parti adaylarının nefret dolu söylemlerini reddederek halka açık şeffaf yönetim biçimi çalışmalarını tek tek sıraladı. Başkan Alper Taban, ‘’Bizler 154.yılmızda 154 projeyi sizlerle paylaşmanın heyecanını yaşarken ne yazık ki bazı projesi dahi olmayan siyasi parti adaylarının öfke ve nefret kokan söylemleriyle karşılaşıyoruz. Bunlar bizi çok üzüyor. Birileri çıkıp İnegöl’ü ranta değil, halka açacağız diyorlar. Bizler geride bıraktığımız 22 yılda hiçbir ranta kapı açmadık. Peki biz ne yaptık? Bizler Gastro İnegöl’ü İnegöl’ümüze, halkımıza açtık, meydanları İnegöl’e açtık, otoparkları ücretsiz olarak vatandaşlarımıza açtık, hayvan pazarımızı, soğuk hava depomuzu, sosyal yardımlarımızı ve saymakla bitmeyen tüm çalışmalarımızı vatandaşlarımıza açtık. Rantın giremeyeceği yerdir İnegöl Belediyesi. Onun için vatandaşımızın başını yere eğdirecek hiçbir faaliyetin içinde olmadık.’’ dedi.

Related posts

İnegöl’de buğday tarlası alevlere teslim oldu

Bursa Yaşam

Uludağ imar planı mahkemeye takıldı

Bursa Yaşam

Bursa Büyükşehir Belediyesi “Kaynak sularının satışı söz konusu değil”

Bursa Yaşam