Bursa Yaşam
Bursa Güncel

Bursa’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun Temeli Atıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden ayağa kaldırılacak olan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun temeli atıldı. Türkiye’nin bir spor devrimi yaşadığını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yeter ki yatırım olsun, 100 milyon değil 200 milyon değil, ne lazımsa destek verebileceklerini söyledi.

Bursa’da 1972 yılında inşaatı tamamlanarak hizmete açılan, şehrin yakın tarihinde önemli anılara sahne olan, ancak ekonomik ömrünü tamamladığı için risk raporları doğrultusunda 2020 senesinde yıkımları gerçekleştirilen Atatürk kapalı Spor Salonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tekrar ayağa kaldırılıyor.

Yıkım sonrası Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Mimarlar Odası tarafından ulusal mimari proje yarışması düzenlenmiş, jüri üyeleri tarafından spor salonuyla ilgili en uygun proje belirlenmişti. Şehir için önemli bir değer olan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda çalışmalar, düzenlenen temel atma töreniyle başladı.

Yeni yapılacak olan salonda, basketbol süper lig maçlarının oynanabileceği FIBA onaylı 3100 kişi kapasiteli basketbol sahası, soyunma odaları, fitness salonu, branş spor salonları gibi alanlar ve kapalı otopark yer alacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı Süper Toto Teşkilat Başkanlığı’nın destekleriyle yapılan salon, yeni modern mimarisiyle önemli bir cazibe merkezi olacak.

Related posts

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin borcu iştiraklerle 25 milyar

Bursa Yaşam

Bursa’da tarih meydana çıkıyor

Bursa Yaşam

Yıldırım’ın kalbine devasa kültür merkezi

Bursa Yaşam