Bursa Yaşam
Bursa

Driftin en iyileri Bursa’da sahne aldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) koordinasyonunda düzenlenen ApexMasters 2023 Türkiye Drift Şampiyonası’nın 2. ayağı, otomobil tutkunlarına nefes kesen anlar yaşattı.

Bursa’da kültürden sanata kadar birçok alanda projeler geliştiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, önemli programlara da katkı sunmaya devam ediyor. 1’inci ayağı Kocaeli Körfez Pistinde yapılan ApexMasters 2023 Türkiye Drift Şampiyonası’nın 2. ayağı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile TOSFED koordinasyonunda 12-13 Ağustos tarihlerinde Yunuseli Havaalanı’nda yapıldı. Otomobil tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği yarışlarda, Türkiye’nin en iyi drift pilotları hünerlerini sergiledi.

12 Ağustos Cumartesi günü sıralama turları, 13 Ağustos Pazar günü ise yarışların yapıldığı şampiyona, sporcuların kapı kapıya mücadeleleri ile nefes kesen görüntülere sahne oldu. Şampiyonanın Bursa’da ilk kez düzenlenen organizasyonu, otomobil sporlarına ve drift tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı. Binlerce izleyicinin ücretsiz olarak katıldığı şampiyonanın ikinci ayağı, bol dumanlı ve kapı kapıya mücadeleleri ile heyecanlı anlara sahne oldu. Zaman zaman talihsiz anların da yaşandığı yarışlarda, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri kısa sürede olaylara müdahalede bulundu.

Zorlu mücadelelerin sonunda başarılı bir performans sergileyen Build Goal takımından Reza Fahim Keykhosravi birinciliği kazanırken, Ertekin Tekneci ikinci, Ege Bilaloğlu da üçüncü, Bursalı sporcu Ömer Mert Örs ise dördüncü oldu.

 

Related posts

Ihlamur çiçeği ve papatya fiyatıyla rekora koşuyor

Bursa Yaşam

Osmangazi’de metruk bina yıkımları hız kazandı

Bursa Yaşam

Yıldırım’da bin 237 hak sahibi tapularını teslim aldı

Bursa Yaşam