Bursa Yaşam
Bursa Güncel

Başkan adayı Mustafa Bozbey: “İlk defa körfez ulaşımını başlatacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Mudanya’da ulaşım sorunu kalmayacağını belirterek, ilk defa körfez ulaşımının da başlayacağının altını çizdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç’ın proje tanıtım toplantısında konuştu. CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan Başkan adayı Mustafa Bozbey, trafikten dolayı geç kaldığını belirterek salondaki kalabalıktan özür diledi.

Mudanya’nın ulaşım sorunu kalmayacağını vurgulayan Bozbey, “Metrobüs hattını gerçekleştireceğiz. Geçit Mahallesi’nden metrobüse bineceksiniz, Mudanya merkeze kadar geleceksiniz. Mudanya ile Güzelyalı Mahallesi’ni tramvay ile birbirine bağlayacağız. Güzelyalı’daki insanlarımız rahatlıkla merkeze gelsinler ve işlerini bitirip dönsünler” dedi.

“Körfez ulaşımını başlatacağız”

“Bunların yanı sıra ilk defa körfez ulaşımına başlayacağız. Mudanya’dan, Trilye tarafında uzanan bir hattımız olacak” diyen Başkan adayı Bozbey, “Diğer taraftan da Kurşunlu, Gemlik, Karacaali kısmına giden bir deniz hattını da hizmete açacağız. Bugüne kadar kimsenin aklına gelmedi. Yapmak istediler de elinden tutan mı vardı? Onların derdi insanların bir yerden bir yere güvenli ulaşması değil ki. Onların derdi başka bir şey. Onların derdi yalan ve iftiradır. Seçime 18 gün kaldı, bundan sonra her gün bir yalan ve iftira ile karşı karşıya kalacağız” diye konuştu.

Related posts

SPX Dağyenice Ultra Maratonu’nda heyecan sona erdi

Bursa Yaşam

Sıfır Atık Yarışması’nın birincisi Bursa’dan

Bursa Yaşam

Yıldırım Belediyesi ihtiyaç sahiplerini yüzünü güldürüyor

Bursa Yaşam