Bursa Yaşam
Bursa Ekonomi

Atölyeden zirveye

Atölyeden zirveye!

– Parladı Metal Bursa’dan dünyanın dört bir yanına uzandı…

 

Bursa’da 46 yıl önce metal işleme atölyesi olarak kurulan Parladı Metal, yatırımları sayesinde 8 ülkeye ihracat yapan bir firma haline geldi. 2022 yılında 16 milyon dolarlık ihracat yapan Parladı Metal, bu sektörde Türkiye’nin en büyük 10 firması arasına girdi.

 

Bursa’da 1977 yılında metal işleme atölyesi olarak kurulan Parladı Metal, günden güne büyüyerek sektörün önemli markalarından biri haline geldi. Kuruluşundan 13 yıl sonra Erdemir ile tedarik anlaşması yaparak büyük bir başarıya imza atan firma, günümüzde de Erdemir’in en büyük ana tedarikçisi olarak gücüne güç kattı. Parladı Metal, 2008 ve 2017 yıllarında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yayımladığı ‘Yılın Enleri’ listesinde en iyi 250 firması arasına girerek önemli bir başarıya daha imza attı.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA İHRACAT

 

İhracatta da önemli başarılara imza attıklarını belirten Parladı Metal Yönetim Kurulu Başkanı Halil Parladı, “Almanya, Bulgaristan, Rusya, Finlandiya, Bosna-Hersek, Mısır ve Tunus gibi dünyada çeşitli ülkelere ürün ihraç ediyoruz. Sektörde Türkiye genelinde ilk 10 içinde yer alıyoruz” diye konuştu.

ALANINDA UZMAN

 

Otomotiv sektöründe firmasının mükemmel işçiliği ile tanındığını belirten Halil Parladı, çelik sacı dilme, boylama, kesme ve ebatlandırma konularında uzmanlaştıklarını belirterek sektördeki önemli markalara hizmet verdiklerini söyledi.

HEDEF DÜNYADA İLK 300

 

Parladı Metal Genel Müdürü Mehmet Parladı ise marka olarak önemli hedefler peşinden koştuklarını dile getirerek, “En büyük hedeflerimizden biri sektörde dünyadaki ilk 300 içinde yer almak. Parladı Metal, sahip olduğu 2 adet 4 Kw ve 3 adet 6 Kw’lık Nukon marka lazer makineleri, 2 adet Baykal ve 1 adet Dnr marka Abkant, robot ve gaz altı kaynak makineleri ile yüzde 65’lik ihracat potansiyeli ile sektöre yön vermekte ve her geçen yıl çelik sac işleme sektöründe büyüyüp başarılarına yeni hedefler eklemeye devam etmektedir” dedi.

Related posts

Bursa’da Yiğitler dönüşümünde ikinci etap hızlandı

Bursa Yaşam

658 yıllık tarihi cami ucube yapıların arasında kurtarılmayı bekliyor

Bursa Yaşam

Mobilya’nın kalbi 22-27 Nisan’da İnegöl’de atacak

Bursa Yaşam