Bursa Yaşam
Bursa

Yardımcı kaynak kitapların dağıtımı Bursa’da başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ortaokul 8. sınıf ve ortaöğretim kurumlarının 12. sınıf düzeyinde öğrenimlerini sürdüren öğrencilere yönelik yardımcı kaynak kitapların dağıtımı Bursa’da başladı.

Liselere Giriş Sınavına (LGS) hazırlanan ortaokul 8. sınıf düzeyindeki öğrencilere 3 kitap, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan ortaöğretim kurumlarının 12. sınıf düzeyinde öğrenimlerini sürdüren öğrencilere ise TYT (3 kitap), AYT (9 kitap), YDT (3 kitap) deneme sınavları ile 9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyinde hazırlanan “Dört Dörtlük Konu Pekiştirme Testleri” (16 kitap), 12. sınıf düzeyinde “YKS Yeterlilik Testleri” (2 kitap) olmak üzere toplam 36 çeşit kitaptan oluşan 944 bin 81 adet yardımcı kaynak kitap, Bursa’daki resmi okullardaki öğrencilere dağıtılmaya başladı.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Veysel Karani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki kitap dağıtım çalışmalarını yerinde inceledi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere yönelik gönderilen yardımcı kaynak kitapların dağıtımı Bursa’da,Ergin Ağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Osmangazi Ulaştırma Hizmetleri Alanı Lojistik Dalı tarafından gerçekleştirilecek. İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin istifadesine ücretsiz olarak sunulmak üzere gönderilen yardımcı kaynak kitaplarımız ilimize ulaştı.

Bakanlığımız, sınavlara hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimize birinci yarıyıl döneminde de yardımcı kaynak kitaplar göndermişti. 81 ildeki öğrencilerimize yönelik sınav öncesi gönderilen bu kitaplarımız da öğrencilerimizin çalıştıkları konuları son kez gözden geçirmelerine ve genel bir tekrar yapmalarına katkı sağlayacak. İlimizde resmi okullarımızda öğrenim gören 8. sınıf öğrencilerimize yönelik toplam 125 bin 865 adet kitap ile ortaöğretimlerdeki öğrencilerimize yönelik gönderilen 818 bin 216 adet kitabın dağıtımına başlıyoruz.

4 Haziran’da yapılacak Liselere Giriş Sınavına girecek olan 8. sınıf öğrencilerimize 3 kitap, 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilerimize ise TYT, AYT ve YDT türleri ile yine 9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerimize yönelik toplam 36 çeşit kitabın Bursa’da dağıtımlarına başladık. Tüm öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. LGS ve YKS’ye girecek öğrencilerimize de bu vesileyle başarılar diliyorum” dedi.

Related posts

İnegöl’ün Tabanını Sağlamlaştıran 154 Proje’’

Bursa Yaşam

Bursa’nın lazeri dünyanın bir çok yerinde parlıyor

Bursa Yaşam

AFAD’dan Bursa için çok önemli deprem raporu

Bursa Yaşam