Bursa Ekonomi

Renault fabrika çıkışlı ikinci el araç satmayı planlıyor

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, Türkiye’de yenilenmiş araç satma konusunu araştırdıklarını belirterek, “Şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz.

Fransa’da ‘Refactory’ dediğimiz sistemle araçları yenileyip yine fabrika garantisiyle tekrardan satmak anlamına geliyor. Son aşamalara geldik, inşallah onu Türkiye’de lanse ederiz.” dedi.

“Yenilenmiş araç için doğru zaman mı değil mi onu düşünüyoruz”

Renault Group Türkiye CEO’su Doğu, üretici firma olarak belli bir yaşa gelen araçları yenileyerek tekrar satışa sunma konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Yenilenmiş araç satma konusunu araştırdıklarını belirten Doğu, şunları kaydetti:

“Şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz. Fransa’da ‘Refactory’ dediğimiz sistemle araçları yenileyip yine fabrika garantisiyle tekrardan satmak anlamına geliyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Son aşamalara geldik, inşallah onu Türkiye’de lanse ederiz. Ancak şu andaki sıkıntı; ikinci elde araç bulunmuyor.

Yani bu sistemi açtığınız zaman ikinci elde araç yoksa nasıl yenileyeceksiniz gibi bir sürü konular var. Açmak için doğru zaman mı değil mi onu düşünüyoruz ama planlarımızda var.”

Related posts

Bursa’da polis kontrol noktasına çırıl çıplak koştu

Utku ŞAMLI

Bursa Valiliği duyurdu. İşte yılbaşı yasakları

Utku ŞAMLI

Bursa’daki kaza hem düşündürdü hemde üzdü

Bursa Yaşam