Bursa Yaşam
Bursa Güncel

Ramazanda huzurevi sakinleri ve şehit ailelerini unutmadı

Bursa’da meşhur ciğerci Ali Koçak Ramazan ayının ilk dört gününde yaşlılar ve şehit yakınları için mangal kurup iftar verdi.


Bursa’da sosyal medyada ciğerin profesörü olarak ün yapan işletmeci Ali Koçak, bu Ramazan ayında da geleneğini bozmadı. Ramazan ayının ilk dört gününde Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi, Fethiye Dörtçelik Huzurevi, Nilüfer Belediyesi İnci Taner Altınmakas Huzurevi ile Bursa Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler Derneği’nde kurulan iftar sofralarında yaşlılar ve şehit yakınlarıyla bir araya gelen Koçak, toplam 800 kişiye mangalda ciğer ikram etti.

Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ruhuna uygun olarak, her yıl farklı kurumlarda yaşlılar, yetimler, şehit yakınlarıyla bir araya gelerek düzenlediği iftarları gelenek haline getiren Ali Koçak, “Dört yıldır her ramazan ayının ilk dört gününü bu işlere ayırıyoruz. Dört sene önce annemi kaybettim şimdi onlarca annem oldu. Ramazan paylaşınca daha da bereketli oluyor.” dedi.

Mangal ve iftar sonrası yaşlılarla sohbet edip hayır duasını alan Ali Koçak, meşhur stetoskopu ile yaşlıların kontrolünü yapmayı ihmal etmedi

Related posts

Ihlamur çiçeği ve papatya fiyatıyla rekora koşuyor

Bursa Yaşam

Yıldırım Belediyesi’nden 50 bin fide

Bursa Yaşam

Öner Yapı ailesi düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde Bursa iş dünyasını buluşturdu

Bursa Yaşam