Bursa Yaşam
Bursa

Mudanya Plajı hizmete açıldı

sağlıklı ve kaliteli zaman geçirebilecek yerlerin başında getireceklerini ifade eden Başkan Bozbey, “Vatandaşlarımızın plajlardaki huzuru ve güveni bizim için birinci sıradadır. Plajlara gelen insanlarımızı ya da plajların yanında bulunan ailelerimizi rahatsız edecek bir görüntüye ve davranışa asla müsamaha gösterilmeyecektir. Halkımızın denize girip çıkarken, güneşlenirken veya dinlenirken huzur ve güven içerisinde vakit geçireceği ortamı hazırlamak bizim sorumluluğumuzdur. Bu konuda üstün hassasiyetimiz var” dedi.

Deniz ulaşımı Mudanya’dan başlayacak

Mudanya’da denizi ulaşımda kullanamadıklarını dile getiren Başkan Bozbey, “Mudanya merkezli hem Gemlik tarafına, hem Tirilye tarafına olmak üzere güzergâh belirledik. Seçim döneminde de bunu belirtmiştik. Bu projeye yakın süre içerisinde başlıyoruz. Mudanyalı sabah Gemlik’e gitsin, akşam geri dönsün. Ya da Kumla’ya, Tirilye’ye gitsin gelsin. Bursa’dan gelenler Mudanya’da aracını park etsin, deniz yoluyla belirlenen istasyonlara ulaşabilsin. Görüşmelerimiz son aşamaya geldi” diye konuştu.

“Hemşerilerimizin mutluluğu, en büyük motivasyon kaynağımız”

Göreve geldikleri ilk günden itibaren 17 ilçenin tamamına Büyükşehir’in imkânlarını eşit bir şekilde ulaştırmak için çalıştıklarını anlatan Başkan Bozbey, belediyenin tüm kaynaklarını, her bir vatandaşın yaşam kalitesini artırmak için seferber ettiklerini dile getirdi. İlçelerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak planlamaları yaptıklarını söyleyen Başkan Bozbey, “Her bir mahallemizin, sokağımızın, vatandaşımızın hak ettiği hizmeti almasını sağlamak, bizim en temel sorumluluğumuzdur. Hemşerilerimizin huzuru ve mutluluğu, bizlerin en büyük motivasyon kaynağıdır. Sizlerin güveni ve desteğiyle, daha mutlu yarınlara birlikte yürüyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Mudanya Belediyesi iş birliğinde Mudanya’nın güzelleşmesi, yarınlara daha nitelikli ulaşması için çaba gösteriyoruz. Hep beraber Mudanyalıları da gülümseteceğiz. Hep birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Bursa ve Mudanya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“Denizlerin ve sahillerin kullanılabilmesi çok önemli”

Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, ilçeye yapılan hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür etti. Mudanya’nın bir sahil ilçesi olduğunu ifadene Dalgıç, “Denizlerin ve sahillerin kullanılabilmesi çok önemlidir. Bugüne kadar buna muvaffak olamamıştık. Mudanya ile beraber Büyükşehir’i de Mustafa Başkanımız kazandığında bu tür hizmetlerin hızla buralara geleceğini biliyorduk. Hep birlikte sahillerimizi kullanarak, turistik değerlerimizi arttırabileceğimizi biliyorduk. Bunun ilk adımını attıkları için Başkanımız Mustafa Bozbey’e teşekkür ediyorum. Devamının geleceğini de biliyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Bozbey ve beraberindekiler tarafından açılış kurdelesinin kesilmesiyle tesisler hizmete açıldı. Başkan Bozbey ve beraberindekiler daha sonra tesisleri gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Related posts

Bozbey, “Bursa’da 5 yılda sorunlar katlandı”

Bursa Yaşam

İnegöl’ün yerinde kentsel dönüşümü için düğmeye basıldı

Bursa Yaşam

Uludağ Üniversitesi Hastanesi’ne 43 yataklı yeni yoğun bakım

Bursa Yaşam