Bursa Yaşam
Bursa Güncel Spor

Mudanya E-Spor şampiyonluklara doymuyor

Bursa’nın ilk resmi E-Spor kulübü olarak Mudanya’da kurulan Mudanya E-Spor takımı, kazandığı birinciliklerle İstanbul’da düzenlenen büyük e-spor turnuvasında birinci oldu.


Bursa birinciliği, Marmara ve Ege bölgeleri ikinciliği başarıları olan Mudanya E-Spor, başarılarının arasına İstanbul birinciliğini de ekledi. Ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın’ın katılımıyla düzenlenen turnuvada birincilik kupasını ve ödülünü Bakan Bak’tan alan Mudanya E-Spor Kulübü, Bursa’ya büyük bir e-spor merkezi sözü aldı.

Bunun karşılığında Osman Aşkın Bak, Bursa’da e-sporu beraberce yaygınlaştırmak ve daha ileri seviyelere taşımak için Mudanya E-Spor’a görev verdi ve Mudanya E-Spor yetkililerinden söz aldı.
Mudanya E-Spor Başkanı ve Kurucusu Y. Kubilay Tınmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Geleceğimizin spor dalı E-Spor’un Bursa’da öncüsü olduk, ilkleri başarıyoruz. Bu alanı Bursa’da daha da yaygınlaştırıp profesyonelleştireceğiz. Devletimiz, belediyelerimizin destekleriyle en mükemmel tesisleri ve en kaliteli oyuncuları Bursa’mızdan çıkaracağız” diyerek duygularını dile getirdi.

Related posts

İnegöl Belediyesi tüm berberlere atık jilet kutusu dağıtıyor

Bursa Yaşam

Lahitteki 2 bin 500 yıllık aşk mesajını arkeologlar çözdü

Bursa Yaşam

İnegöl Belediyesi 1 yılda 178 engelli aracı tamir etti

Bursa Yaşam