Bursa Yaşam
Bursa

KENDİ YETİŞTİRİYOR KENDİ SÜSLÜYOR KENDİ BOYUYOR

Uzun yıllar Bursa Asayiş Sube Müdürlüğü’ nde Polis Memuru olarak çalıştıktan sonra 2. şark görevini yaparken 2023 yılında emekliye ayrılıp Bursa Mustafakemalpaşa Tepecik Kasabasında ki baba ocağında ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan 49 yaşındaki Emekli Polis Memuru Mehmet KAHYA bahçesinde çıkan süs kabaklarına hobi amaçlı şekil desen ve renk vermeye başladı.

 

Her yaptığı üründe farklı desenler üretmeye ve geliştirmeye başlayan KAHYA tecrübesi arttıkça da güzel işler çıkarmaya başladı daha sonra bunları süs eşyası gece lambası ve abajura dönüştürdü.

Sosyal medyada paylaşım yapmaya başlayınca ilginin arttığını fark etti. Hatta her siparisinde işlenmiş süs kabaklarinın yanında hediye olarak süs kabağı çekirdeği vermeye başladı.Kargo yolu ile gönderim yaptığı gibi Yakin yerlerde montajınıda yaptığını belirtti. Küçük de olsa gelir elde etmeye başlayan KAHYA memurluğu döneminde Kasabasındaki büyükleri ve arkadaşlarıyla köyündeki çocuklara eğitim amaçlı desteklerini hatirlayarak kendisinde bu konuyu yeniden hayata geçirme fikri doğdu. Hobisini hem ticarete dönüştürmesi hem de hayırlı işlerde kullanılacak olması kendini de ailesini de mutlu etti. en büyük yardımcılarının ve destekçilerinin de aile fertleri olduğunu söylemeyi ihmal etmedi…

Related posts

Bursalı Gazeteciler Downtown ’da Dijital Sanat Sergi Deneyimini yaşadı

Bursa Yaşam

Şadi Özdemir mazbatasını alarak görevine başladı

Bursa Yaşam

Nilüfer’in kıyı-köşesine estetik dokunuş

Bursa Yaşam