Bursa Yaşam
Güncel

İzmir Seferihisar’da orman yangını

İzmir’in Seferihisar ilçesinde çıkan orman yangınına, ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor.
Edinilen bilgiye göre, Buca ilçesindeki otluk alanda çıkan ve kontrol altına alınan yangının ardından, Seferihisar ilçesine bağlı Beyler Mahallesi’nde de bir orman yangını çıktı. Yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin; 6 helikopter, 2 uçak, 13 arazöz ile müdahale ettiği öğrenildi.

İzmir’in Seferihisar ilçesi Beyler Mahallesi yakınlarında 11.20 sıralarında çıkan yangının ardından öğlen saatlerinde de Doğanbey mevkiinde de yangın çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, Beyler yangınına 6 helikopter, 2 uçak, 13 arazöz ile müdahale etti. Beyler’deki yangından sonra ise 2009 yılında yanan ve ağaçlandırma çalışmaları ile yeşillenmeye başlayan Doğanbey mevkiinde yangın çıktı. Beyler’deki yangını söndürme çalışmalarının iyiye gitmesinin ardından burada yangına müdahale eden 6 uçak, 7 helikopter ve 30 arazöz Doğanbey’e kaydırıldı. Alevlere tam 6 dakika içinde müdahale edildi. Başkan Yetişkin, iki yangında toplamda 3 ev, 1 bekçi kulübesi ile 12 özel aracın yandığını ifade etti. Doğanbey mevkiindeki yangın sonrası yol kenarlarındaki yanmış araçlar dikkat çekti.

Yangınlar kontrol altında

Her iki ayrı noktada da çıkan yangın, ekiplerin müdahaleleri sonucu kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

 

Related posts

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye’nin dış politikadaki vizyonu daima barış odaklı olmuştur”

Bursa Yaşam

Bursa’daki Organize Sanayi Bölgelerinde 3 gün elektrik kesintisi yaşanacak.

Bursa Yaşam

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık: ‘Psikososyal destek ekiplerimiz derhal bölgeye intikal ettiler’

Bursa Yaşam