Bursa Yaşam
Bursa

İlk iş babalık

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’nın 1996 yılından bu yana babaların çocukların bakımına katılmaları, onların gelişimlerini desteklemeleri, onlarla karşılıklı ve yakın ilişki kurmaları için düzenlediği eğitim programları kapsamında; Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Kucakları, Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu, Hürriyet Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu ve Mualla Türkün Anaokulunda düzenlenen eğitim programlarına katılan babalar çocukları ve eşleri için “İlk İş Babalık!” sloganıyla babaların çocuklarının bakımında sorumluluk üstlenmeleri, demokratik bir ilişki kurarak gelişimlerini desteklemeleri için çalışmalar yapan Bursa Babalar Topluluğu (BUBA); Tofaş Spor Salonu’nda, Bursaspor İnfo Yatırım – Onvo Büyükçekmece Basketbol maçına geniş katılımlı bir etkinlik düzenledi.

 

“BABA İLE ÇOCUK İLİŞKİSİ DUYGUSAL GELİŞİMİ DESTEKLER!”

Etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Bursa Babalar Topluluğu (BUBA) kurucularından Murat Girgin, Erdem Önal ve Bülent Aydın; “Bizler, ilgili babalar olarak, çocuklarımızın yaşantısına katkı sunmak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çünkü, babanın çocuğun hayatına dahil olduğu, onunla birlikte vakit geçirdiği zaman aralarında güçlü bir bağ oluşur. Bu bağ ve yakın ilişki çocuğun kendini iyi, güvende hissetmesinin temelini oluşturur. Aynı zamanda bu ilişki sayesinde babanın çocukla zaman geçirmesi, çocukla farklı etkinlikler yapması çocuğun farklı alanlarda gelişimini destekleyecek birçok deneyim fırsatını da sağlar. Duygusal ve fiziksel olarak aktif bir iletişim, çocuğun sonraki hayatında gelişimsel ve davranışsal olarak olumlu yönde etki yaratır. İlgili babalık çalışmaları bu anlamda bizler için çok önemlidir.” dedi.

“ETKİNLİKLERİMİZİ DEVAMLİ HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Yapılan baba çocuk etkinliğinin sürekli hale getirmek istediklerini de belirten Bülent Aydın;
“Bugün çocuklarımız ve babalarımız unutulmaz bir gün yaşadılar. Bu etkinliğimizi ve benzer

etkinlikleri her zaman sürdürmek ve ilgili babalığın önemini göstermek istiyoruz. Bugün böylesi güzel bir etkinliğe katılan AÇEV’in gönüllü eğitimcilerine, Bursa Babalar Topluluğu (BUBA)’nun değerli üyelerine, katılım gösteren tüm babalara, ailelere, bizlere kolaylaştırıcılık sağlayan Bursaspor İnfo Yatırım Spor Kulübü yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Bursaspor İnfo Yatırım’ın galibiyeti ile sonuçlanan etkinlikten geriye güzel anlar kaldı.

Related posts

Uludağ’a çıkacaklar dikkat: Teleferik bakıma alındı

Bursa Yaşam

Uludağ Enerji Hatay kampüsünde sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı

Bursa Yaşam

Başkan Aktaş, “Kuzey Otoyolu trafiği rahatlatacak”

Bursa Yaşam