Bursa Yaşam
Bursa

Ender Baklava’nın 6. şubesi coşkuyla açıldı

1947 yılında ilk şubesini açan Ender Baklava, Bursa’nın değişmeyen lezzeti olmaya devam ediyor. Kayapa 30 Ağustos Zafer Mahallesi’ne 6. şubesini açan Ender Baklava, kalitesine kalite katarak satışlarına devam ediyor.

1947 yılında, Bursa’nın ilk tatlıcısı olan Hacı Mecit’in yeğeni Necmettin Usluy tarafından kurulan Ender Baklava, yıllarca titizlikle yürütülen tatlı imalatı ve satışlarının ardından 6. şubesini coşkuyla açtı.

Açılışta konuşan Ender Baklava Kayapa şube sahibi Nuran Saygıner; “Bugün Ender Baklava olarak 6. şubemizin açılışını yapıyoruz. Kayapa 30 Ağustos Zafer Mahallesi’ndeki şubemizde kafe, tatlı, salata ve meze çeşitlerimizde ve sabahları kahvaltı hizmetimizle birlikte olacağız. Size özel, sizin kadar özel bir şube hazırladık.” ifadelerini kullandı.

Açılışa katılım sağlayan CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Ender Baklava’yı tebrik ettiğini belirtti. Kurdele kesiminde konuşan Turgut Özkan “Ender Baklava’da lezzetli tatlıların olduğunu biliyordum. Ender Baklava’dan alışveriş yapıyorduk. Bursa’nın yeni yerleşim bölgelerinden Kayapa’da açılması güzel oldu. Kayapa bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız, gönül rahatlığı ile Ender Baklava’dan alışveriş yapabilir. Hayırlı uğurlu olsun. Kendilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullanarak kurdele kesimini gerçekleştirdi.

Kurdele kesiminden sonra gelen vatandaşlara baklava ve içecek ikramı yapıldıktan sonra Ender Baklava’nın Kayapa 30 Ağustos Zafer Mahallesi’ndeki şubesi resmi olarak hizmete açıldı.

Related posts

Kanseri yenme umutlarını sanatla şekillendiriyorlar

Bursa Yaşam

Bursa için fırtına uyarısı

Bursa Yaşam

Osmangazi Belediyesi arama kurtarma ekiplerinden nefes kesen tatbikat

Bursa Yaşam