Bursa Yaşam
Bursa

Bursa’nın en büyük millet meclisi için geri sayım başladı

Mustafakemalpaşa İlçesi’nde 76 dönüm alanı ile Bursa’nın en büyük ve en özellikli Millet Bahçesi için geri sayım başladı. Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘’göletleri, meyve ve endemik bitkiler, oksijen ormanı, piknik, spor, eğlence ve sosyal donatı alanları Millet Bahçesi’nin gelişen ve değişen Mustafakemalpaşa’ya çok yakışacağını’’ söyledi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar döneminde hayata geçirilen 76 dönüm üzerine kurulu sosyal donatı alanı, Mustafakemalpaşa’nın çehresini değiştirecek. Göreve geldiği 3,5 yılda ilçede hayata geçirdiği büyük projelerle ilçeyi yeniden tasarlayan Başkan Kanar, alt yapı ve üst yapı yatırımlarıyla ilçenin yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkardı.

İlçenin vizyon rekreasyon alanlarından biri için Türkiye genelinde sadece 5 belediye içerisinde onay alarak ilçe sosyal donatı alanıyla yeşile, meyve ağaçlarına, bisiklet yolları, camii, Millet Kıraathanesi, biyolojik gölet, şehrin gürültüsünden uzak, dingin bir alan oluşturan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ‘’ Söz verdiğimiz gibi… Mustafakemalpaşa’nın çevresini değiştirmeye devam ediyoruz. Şehrin gürültüsünden uzak, bol oksijenli, yüzlerce meyve ağacı ve endemik bitkilerin yer aldığı Millet Bahçe’mize kavuşmamıza çok ama çok az kaldı. Bursa’nın en büyük Millet Bahçe’si Mustafakemalpaşa’da yükseliyor. Çocuklarınızda gönül rahatlığıyla eğlenebileceğiniz, bir tampon bölge oluşturduk. Allah utandırmasın.’’ İfadelerini kullanırken, Proje’nin 2022 yılsonunda tamamlanacağını açıkladı.

76 dönüm arazi üzerine kurulu Millet Bahçesi içerisinde; dinlenme alanları, biyolojik yapay gölet, Millet Kıraathanesi, Millet kütüphanesi, çocuk oyun alanları, çok amaçlı spor salonları, camii, otopark, bisiklet yolu ve yürüyüş yolları bulunduğu biliniyor.

Mustafakemalpaşa altyapı, üstyapı, Gençlik Merkezi, Millet Bahçesi ve sayısız projesiyle Bursa’nın hızla yükselen şehirleri arasında yer alıyor. 2022 Yılsonunda bitecek projeler arasında yer alan Gençlik Merkezi’ de Mustafakemalpaşa’nın çehresini değiştiren projelerden birisi. 2023 yılı sonunda Mustafakemalpaşa ilçesi 50 yıllık altyapı sorunu ortadan kalkarken, gençlerin umudu olan Gençlik Merkezi ile sinema salonları, tiyatro salonları, basketbol sahası, her branşa özgü kişisel gelişim atölyeleri, kapalı yüzme havuzu, Mustafakemalpaşa Belediyesi Ek Hizmet Binasını kapsıyorken, Belediye Başkanı Mehmet Kanar ‘’ zahmet olmadan rahmet olmaz, yeni gelişen Mustafakemalpaşa hepimizi mutlu edecek.’’ İfadelerini kulland

Related posts

Başkan Bozbey’den yeni Kent Konseyi formülü

Bursa Yaşam

Muharrem İnce, Bursa’da esnafı ziyaret etti

Bursa Yaşam

İznik Ultra Maratonu 11 yaşında

Bursa Yaşam