Bursa Yaşam
Güncel Spor

Bursa’da voleybol turnuvasında şike iddiası

Bursa Voleybol İl Temsilciliği, tarafında gerçekleştirilen Ayhan Menteş Midi Kızlar Gelişim Ligi Çapraz Eşleşme 1. Turnuvası’nda Emin İmen (C) Takımı ile Altın File Spor (C) Takımı arasında gerçekleştirilen müsabakada kurallara uygun olmayan hatalı hakem ataması, Altın File Spor (C) Takımı oyuncuları Çocukların aileleri tarafından hatalı hakem ataması konusunda, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

Emin İmen (C) Takımı koçu İlker Feyzioğlu’nun ile müsabakayı yöneten baş hakem Seyhan Feyzioğlu ile eş olduğu iddia ediliyor.

Hakem eşinin koç olduğu takım lehine hatalı kararlar vermesi maçı izleyen Altın File Spor (C) Takımı velilerin tepkisiyle karşılaşıyor.

Hatalı hakem ataması yapan yetkililer başta olmak üzere, Hakem Seyhan Feyzioğlu ve eşi İlker Feyzioğlu hakkında Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu dilekçesi, Voleybol Federasyonu’na şikâyet dilekçesi verildi.

Veliler adına, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunu Hatice Ayben Serhatlı bulundu.

Konuya ilişkin Avukat Abdullah Nuri Serhatlı suç duyurusuna ilişkin şu paylaşımı yaptı:

“Takdir edersiniz ki, bir an için hakem atamasında sehven böyle bir iş yapıldığını düşünecek olsak dahi, maçın baş hakeminin böyle bir görevlendirmeyi kabul etmemesi ve Emin İmen (C) Takımı Koçu’nun da eşi tarafından yönetilen bir müsabakaya takımının çıkamayacağını belirtmesi gerekirdi. Bu davranış tarzı, erdemli bir insana özgü davranış tarzı olarak nitelendirilemeyecek tarzdaki, ahval-i adiyenden bir davranış tarzıdır. Bu davranış tarzını, adil olması gereken hakemlerimizin ve spor yapmaları amacıyla daha 12 yaşını doldurmamış evlatlarımızı teslim ettiğimiz spor hocalarının benimsememiş olmaları, bu kişilerin ne bir daha hakemlik yapmalarına ne de bir daha takım koçluğu yapmalarına cevaz verilmesine manidir.

Hatta aşağıda ifade edeceğimiz maddi olgular çerçevesinde, cezaî mesuliyetlerini de gerektirecek nitelikteki fillerin gerçekleşmesine de neden olmuştur. Hatta maç içerisinde yanlış olan karara itiraz eden takım kaptanı Altın File Spor (C) Takımı Kaptanı Ceylin BULUT’un blok yaptığı sırada, Ceylin Bulut’un fileye teması gerekçesiyle, Emin İmen (C) Takımı lehine sayı çalınmıştır.

Bu hususta, rakip oyuncudan gelerek blok yapılan topun fileye teması olması nedeniyle filenin sallandığı hususu açık olmasına rağmen, hataya düşülebilecek bir pozisyon olduğu, biz taraftarlarca değerlendirilebilir. Ancak, pozisyonun içindeki Altın File Spor (C) Takımı Kaptanı Ceylin BULUT’un maçın baş hakemine giderek, “Ben fileye temas etmedim Hocam.” şeklindeki beyanı karşısında, maçın Baş Hakemi Seyhan Feyzioğlu’nun “Sen Bir Daha Bir daha maç Oynayabilecek misin Bakalım?” şeklindeki tehditvari söyleminin, henüz 12 yaşındaki bir sporcu evladımıza söylenmesinin hangi amaca matuf olduğu her türlü izahtan varestedir. Zira bu söylem, Baş Hakem nezdinde maçın o anda hangi takım lehine sonuçlanacağının belirlenmiş olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Bu cümleyi işiten 12 yaşındaki sporcu evlatlarımızın da bu düşünceyle maça devam etmelerini sağlayan maçın Baş Hakemi Seyhan Feyzioğlu’nun hangi amaca hizmet ettiği de aşikârdır.” Dedi

Related posts

İnegöl ulaşımına alternatif çözümler

Bursa Yaşam

Bursaspor Başkan Adayı Enes Çelik’in yönetim kurulu belli oldu

Bursa Yaşam

Altın Karagöz’ün renkleri Bursa’yı sardı

Bursa Yaşam