Bursa Yaşam
Bursa Yeme İçme

Bursa Gastronomi festivali katılımcı firma başvuruları başladı

8.500 yıllık köklü bir geçmişe sahip Bursa, sanayisi, tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin yanı sıra gastronomisi ve mutfak kültürü ile de göz kamaştırmaktadır. Verimli topraklarında yetişen ve bugün sayısı giderek artan coğrafi işaretli gıda ürünleriyle ve son derece gelişmiş gıda sanayisiyle de Türkiye gastronomisinin can damarlarından birisidir. Bursa, tüm bu birikiminden hareketle 23-25 Eylül 2022 tarihlerinde İpeksi Lezzetler olarak tanımladığı Bursa Gastronomi Festivali ilk kez Merinos Park’ta gerçekleştirilecektir

Festival kapsamında; gastronomi alanından ünlü şef ve sosyal medya fenomenlerinin katılımıyla söyleşi, panel, ödüllü yarışmalar, sergiler, gastroshow, masterclass eğitimleri, konser, çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirilecektir. Bunların yanı sıra  Bursa Lezzetleri ön planda olacak şekilde yerel firmaların stantlarına yer verilecektir.

Festivale katılım sağlamak isteyen firmalar, başvuru formunda yer alan katılım koşullarını dikkate alarak 10.08.2022 tarihinden itibaren www.bursa.bel.tr adresinden başvuruda bulunabilirler.
Başvurular 10-19 Ağustos 2022 tarihleri arasında alınacaktır.

BAŞVURU

Related posts

Zoogross artık Balat’ta

Bursa Yaşam

Ayhan Sicimoğlu Bursa’da Latin rüzgarı estirdi

Bursa Yaşam

Alinur Aktaş seçim sonrası açıklamada bulundu: “Yüzde 12-13’lük bir azalış söz konusu”

Bursa Yaşam