Bursa Yaşam
Bursa Güncel

Bursa Çağdaş Hekim Grubu adaylarını tanıttı

Bursa Çağdaş Hekim Grubu adaylarını tanıttı

Bursa Çağdaş Hekim Grubu, 21 Nisan’da yapılacak olan Bursa Tabip Odası seçimleri öncesinde Bursa Akademik Odalar Birliği’nde aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

YÖNETİM KURULU ADAYLARI
Kadir Binbaş, Aslı Aktümen, Deniz Alpan Dinçer, Kenan Ergus, Ferda Firdin, Muhsin Güllü, Ertuğrul Mehmetoğlu. ONUR KURULU ADAYLARI
Arif İsmet Adanur, Murat Civanrr, Orhan Demiralp, Yelda Ertürk, Yasemin Heper.

BÜYÜK KONGRE DELEGE ADAYLARI
Ertuğrul Aydın, Güzide Elitez, Emel İrgil, F. Abdullah Karadağ, İsmail Seçkin Kara, Çetin Tor, Alpaslan Tükkan, Melda Pelin Yargıç Çelen, Eylem Yentürk.

DENETİM KURULU ADAYLARI
Ali Erdal Başçıoğlu, Günhur Başıbüyük, Özlem Sezen.

TAM BAĞIMSIZ BİR TABİP ODASI İSTİYORUZ”
Bursa Çağdaş Hekim Grubu adına konuşan Kadir Binbaş, “Çağdaş Hekim Grubu 50 yıla aşkındır Tabip odası seçimlerine katılıyor. Çağdaş Hekim öncelikle nasıl bir ülkede bulunmamız gerektiğini söylüyor. Çağdaş ülke, demokratik, laik, sosyal, hukuk devletinde özgür ve huzur içinde yaşamak istiyor.

Nedeni ise, böyle bir ortamda mesleğimizin layıkıyla yapabiliriz. Yani bilimsellikten yana, özgürce, huzur içinde, geçim sıkıntısı yaşamadan gelecek kaygısı olmadan tüm baskı ve şiddetin olmadığı bir ortamda meslek onurunu korumaya beslenmeye çalışanlardan oluşan bir grup. Demokratik, laik, etkin ve tam bağımsız bir tabip odası istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Related posts

Mudanya Belediyesi’nin ilanına rekor başvuru

Bursa Yaşam

Bursa’da tarih meydana çıkıyor

Bursa Yaşam

Mustafakemalpaşa’da ramazan coşkusu

Bursa Yaşam