Güncel Magazin

‘Yarına Şans Ver’ kulübü kuruldu

YARINA ŞANS VER kulübü kısa adı YASAV, “Yarına Şans Vermek İçin Zaman Yok” diyerek yılın en kısa günü 21 Aralık’ta Kurucu Başkan Emire Cantürk Eren önderliğinde 35 kurucu üyesi ile kuruldu

Kulüp, ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak, toplumda yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek, yeni iş birliği modelleri ve projelerle çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak, yerel kültürün korunarak günümüz teknolojik olanaklarıyla gelişmesine ve geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacı ile kuruldu.

Sağlık, eğitim ve spor alanında hizmet verecek olan kulüp üyelerinin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, birlikteliği sağlamak, üyelerinin sosyal açıdan yardımlaşmalarını ve dayanışmalarını teşvik etmek, insan hayvan fark gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak için çalışmalarını sürdürecek.

İlk toplantılarını Çelik Palas’ta ki Atatürk Palas’ta gerçekleştiren Yönetim Takımı üyeleri kulübün faaliyet planı hakkında fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda açılış konuşmasına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır.” Sözleriyle başlayan Kurucu Başkan Emire Cantürk Eren, tüm kurucu üyelere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

KULÜP LANSMANI 11 MAYIS’TA
Yüksek İstişare Kurulu yanında 12 Komitesi ile faaliyet gösterecek kulübün tüm organlarının çalışma faaliyetlerinin detaylandırıldığı toplantıda 11 Mayıs’ta gerçekleşecek kulüp lansmanı, üye alım süreci ve 2022-2023 eğitim dönemi burs kapsamı görüşüldü. Kuruluş itibari ile bekleyen üye alımlarını gerçekleştireceklerini belirten Eren, “Hızlı ve yoğun bir döneme giriyoruz. Hazırlık süreçlerimizi Nisan sonu gibi tamamlamış, 11 Mayıs’ta gerçekleştirilecek lansmanımız ile artık hizmetlerimize start vermiş olacağız. Bu tarihe kadar büyük aile sürecimizi tamamlayacağız.” Dedi.

YARIN İÇİN SAĞLIK
Kulübün ana temasının “YARIN İÇİN SAĞLIK” olduğunu belirten Eren, bu sebep ile bugünün gençleri yarının sağlıkçıları olacağı için Tıp Fakültesi öğrencilerine burs vermek için çalışmalara başladıklarını belirtti.

YARINA ŞANS VER Yönetim Kurulu Üyeleri ise şöyle belirlendi;

1-EMİRE CANTÜRK EREN – Başkan
2-ÖZLEYİŞ ARDALI – Başkan Yardımcısı
3-AHU ALNIPAK – Sayman
4-TÜRKAN KAYA – Sekreter
5-BİRGÜL AY
6-ELİF HANOĞLU
7-GİZEM GALIN
8-NUR AHİ ARICI
9-ÖZLEM ÖZAKIN
10-SANEM ÇETİNER
11-SEVAL MUTLU

Related posts

Zeytin yaprağına ilgi büyüyor

Utku ŞAMLI

ABD başkanı Donald Trump görevden azledildi

Utku ŞAMLI

2021 yılı enflasyon rakamları açıklandı

Utku ŞAMLI