reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

Umursamazlık pahalıya patladı

reklam
Umursamazlık pahalıya patladı
09 Mayıs 2020 - 15:44

Bursa’da 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde otomobille tur atan sürücü polise yakalandı. Kısıtlamaya uymayan, maske de takmayan sürücüye 6 bin 300 lira ceza kesilirken yanında bulunan kimliksiz 2 arkadaşı gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, geceyi bir arkadaşlarının evinde geçirdiklerini iddia eden Gökhan T. ve kuzenleri olduğunu belirttiği 2 genç sabah saatlerinde 77 plakalı üzerinde çeşitli çıkartmaların olduğu otomobille dışarıya çıktı. İzmir istikametinden Acemler kavşağına doğru ilerleyen otomobili fark eden polis ekipleri 77 plakalı otomobili Acemler Metro İstasyonu önündeki kontrol noktasında durdurdu. Herhangi bir izni olmadığı halde maskesiz olarak dışarıya çıkan sürücü Gökhan T.’ye maske takmadığı için 3 bin 150 ve sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı içinde 3 bin 150 olmak üzere toplam 6 bin 300 lira para cezası kesildi. İlk defa ceza yediğini belirten sürücü ne kadar ceza yiyeceğini duyduğunda ise şok oldu.


Gökhan T’nin kuzenleri olduğunu idda ettiği 2 kişinin üzerlerinden kimlik çıkmayınca onlar da polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü.


Öte yandan Bursa’nın en hareketli noktalarından birisi olan İzmir yolu üzerindeki Acemler Kavşağı’ndaki denetimler de drone ile havadan görüntülendi.

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.