reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

Uluabat Gölü’nde görüldü vatandaşlar”Deprem habercisi” olarak yorumladı

reklam
Uluabat Gölü’nde görüldü vatandaşlar”Deprem habercisi” olarak yorumladı
04 Temmuz 2020 - 23:56

Geçtiğimiz günlerde İznik Gölü’nde bir çok yılanın görülmesinin ardından yılanlar bu defa da Uluabat Gölü’nde ortaya çıktı.


Değişik boy ve çeşitlerde yılanların bu yıl geçtiğimiz yıla oranla daha çok görüldüğü ortaya çıktı. İbrahim Sargın, Uluabat Gölü civarında gezerek, bu yıl fazlaca görülen yılanları tek tek yakaladı. Vatandaşlar 1999 Gölcük depremi öncesinde olduğu gibi bu yıl ortaya çıkan yılanları “Deprem habercisi mi” diye düşünerek tedirgin oluyor.


Bu yıl yılanların geçtiğimiz yıla oranla daha çok görüldüğünü ifade eden İbrahim Sargın, “Bu yıl her yerde yılanlara rastlıyoruz. Sadece sulak alanlarda değil karasal alanlarda da çok arttılar. Göl kenarına geldiğinizde yürüyüş yaparken, piknik yaparken kolayca görmek mümkün. Ben kısa sürede 2 tane yılanı yakalamayı başardım. Uzun yıllar yılanlarla içiçe yaşadım. Yılanlara hakimim. Bu yıl gölde yılan oranı çok fazla” dedi.

“Bilimsel değeri yok” açıklaması

Öte yandan Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) Başkanı Fuat Agalday, Bursa’nın İznik ilçesindeki, İznik Gölü’nde su yüzeyinde görülen yılanların deprem habercisi olduğu yönündeki iddiaların, bilimsel bir değerinin bulunmadığını söyledi.

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.