Sağlık

Türk vatandaşı koronavirüsten hayatını kaybetti

H.B. isimli Türk vatandaşı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Fransa’nın Soissons şehrinden son dakika acı bir haber geldi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra adına Covid-19 denilen koronavirüs (corona virüsü), Antarktika hariç tüm kıtalara ve 80’den fazla ülkeye yayılan koronavirüs ile ilgili acı bir bilgi ortaya çıktı. Türkiye’de bugüne kadar herhangi bir koronavirüs vakası ya da bundan dolayı bir ölüm görülmedi. Korona virüsünden ölen ilk Türk ise Fransa’da yaşayan 66 yaşındaki H.B. olduğu açıklandı.

Fransa’da Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada, virüs nedeniyle 3 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısının 7’ye yükseldiği bildirildi. Ülke genelinde 138 yeni vaka daha kaydedilirken toplam vaka sayısının 423’e ulaştığı belirtildi. 138 yeni vaka, ülkede salgının ortaya çıkmasından bu yana vaka sayısında bir günde yaşanan en büyük artış olarak kayıtlara geçti. 

Sağlık yetkilileri, Fransa’da şu ana kadar virüsten etkilenenlerin çoğunun yaşlı olduğunu ifade ederek birçoğunun virüsün yanı sıra başka sağlık sorunları bulunduğunu aktardı. Enfekte olan 23 kişinin sağlık durumunun ciddi olduğu kaydedildi. 

Paris Maratonu ertelendi 
Ülkede ayrıca 5 Nisan’da yapılması planlanan Paris Maratonunun ertelendiği duyuruldu. Organizatörler tarafından yapılan açıklamada, korona virüsü salgını nedeniyle ertelenen maratonun 18 Ekim’de yapılmasının planlandığı belirtildi. 

Related posts

Kolonya dükkanlarında korona virüsü yoğunluğu

Utku ŞAMLI

Covid-19’dan en çok onlar etkilendi

Utku ŞAMLI

Soylu: “İçkiye kısıtlama getirmekte haklıyız”

Utku ŞAMLI