reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

Türk öğrenciler Silikon Vadisi’nde

reklam
Türk öğrenciler Silikon Vadisi’nde
05 Mart 2020 - 9:38

Türk üniversite öğrencileri geliştirdikleri ”WIMB” adlı 3D yapay zekâ projesiyle, Türkiye’yi Silikon Vadisi’nde temsil etmeye hak kazandı.
Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencileri Melik Muhammed Vatan, Erimşah Bora ve Uğur Salih Betus, geliştirdikleri ‘‘WIMB’’ adlı 3D yapay zekâ projesiyle, Yenilikçi Tasarım Yarışması kapsamında, ‘Dijital Uygulamalar Teknik’ dalında yarıştı.

New York’ta girişimcilik eğitimi


Öğrenciler, ülke çapında düzenlenen ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen yarışmada, yapay zeka algoritmasında VR Tasarımı üzerine projelerini sundu. Amaçlarını, ‘‘Da Vinci Metodu ile ezbere dayalı olmadan eğitime destek olmak’’ olarak ifade eden öğrenciler, 17 farklı aday projeyi geride bırakırken, 7 bin 500 TL para ödülü ve New York’ta girişimcilik eğimine hak kazandı.

Hedef daha fazlası


WIMB Proje Girişimcisi Melik Muhammed Vatan, başarıları sonucu elde ettikleri ödülle, üniversitelerini ve Türkiye’yi Slikon Vadisi’nde temsil edeceklerini belirterek, ‘‘Daha fazla yarışmaya katılmayı hedefliyoruz’’ dedi.

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.