reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

Şehitler için mevlit

reklam
Şehitler için mevlit
03 Mart 2020 - 12:46

Bursa’nın İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından İdlib’te yapılan hain saldırılar sonucu şehit olan askerlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.


Ülkemizin sınırlarını korumak için Suriye’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerimize karşı geçen hafta yapılan hain saldırılar sonrası bütün Türkiye tek yürek oldu. İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğiyle şehitler için mevlid-i şerif okundu. İshakpaşa Camiinde okunan mevlitte, şehitler için dualar edildi. Gazilere âcil şifâlar dilenirken, ordumuzun muzaffer olması için eller semâya açıldı.


Mevlide Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban, Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Zengin, siyasî parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Mevlid-i şerif sonrası ikramlarda bulunuldu. Belediye Başkanı Alper Taban, Türk milletinin ölümden korkmadığına vurgu yaparak “Bizler öyle bir toplumuz ki, hem Müslümanız, hem Türk’üz. Bu milletin ortak özelliği bence şudur; ölmeden ölümü tadan insanlardır. Dolayısıyla ölüm bizim için bir son değil, her zaman bir başlangıçtır. Bizi bununla imtihan edemeyeceklerini bütün dünyanın bilmesi lâzım. Dolayısıyla hiçbir zaman şehitler tepesi de boş kalmayacaktır. Bunu da buradan ifade edeyim” diye konuştu.

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.