Bursa Gezelim Görelim

Masallardan bir kare değil, gerçeğin ta kendisi…

Kış turizminin göz bebeği olan Uludağ – Sarıalan bölgesinde bulunan orman köşklerine talep her geçen gün artıyor.

Bursa Uludağ’da bulunan bu orman köşkleri, kış aylarında olduğu gibi yazında yoğun ilgi görüyor. 200 dönüm arazi üzerine kurulu köşkler, 12 ay hizmet veriyor.

Uludağ- Sarıalan’da etrafı çam ağaçlarıyla örtülü, bol oksijenli havaya sahip bölgedeki orman köşklere, yerli ve yabancı turistlerin ilgisi oldukça fazla

Bungalov tipi köşkler 6 kişilik ve 4 kişilik olarak hizmet veriyor. Kaloriferli ve içleri eşyalı olan köşklerin içerisinde her şey var.

  Evlere dışarıdan yiyecek getirmek mümkün olduğu gibi yakında yemek yiyebileceğiniz bir restoran da mevcut.

Eğer şehir dışından gelip arkadaş gruplarıyla beraber vakit geçirmek isterseniz iyi bir alternatif.

Bursa merkeze 30 km uzaklıktaki bu yere araç dışında teleferik ile de ulaşmak mümkün. Teleferik Sarıalan istasyonunun hemen yanında kalan bu bölgeyi kışın görülecek yerler listenize almalısınız.

Uludağ’da kışın kalmanın en güzel yanı; kızıl halılarla kaplı ahşap bir evde, şömine karşısıda sıcacık kahvenizi yudumlayıp, kitap okurken dışardaki çam ormanını beyaza bürüyen ince taneli ve hafiften yağan karı izlemektir.

Doğa ile baş başa kalmak, bu beyaz cennetin içinde huzurlu bir vakit geçirmek isterseniz evleri günlük veya birkaç günlük kiralayabiliyorsunuz.

4 Kişilik evler hafta içi günlük kiralanabiliyor fiyatı ise günlük 900 TL, aynı ev hafta sonu minimum 2 gün kiralanabiliyor fiyatı ise günlük 1100 TL.

6 kişilik evler yine aynı şekilde hafta içi kiralanmak istenirse 1200 TL ve günlük kiralanabiliyor. Hafta sonu kiralamak isterseniz fiyat 1400 TL‘ye çıkıyor fakat minimum iki gün kiralamak şartı ile.

Şehir içinden gelip kalmak isteyen vatandaşlar için ücret yüksek bulunsa da şehir dışı ve yabancı turistlerin ilgisini oldukça çeken bu evler kış aylarında tatil yapılacak en iyi rotalardan bir tanesi

Bu ahşap evlerde kaldığınızda, kar yağarken Sezen Aksu şarkıları dinleyip sıcacık kahvenizi yudumlamak huzurun diğer adı sayılabilir. Fotoğraflara bakıp orda olduğunuzu hayal edin, kesinlikle ruhunuza iyi gelecektir.

Fotoğraflar: Utku Şamlı & Nilay İlcebay

Yazı: Utku Şamlı

Related posts

Bursa’da karantinaya uymayanlar polis nezaretinde yurtta toplanıyor

Bursa Yaşam

Bursa Jandarmadan sağlık çalışanlarına alkışlı destek

Bursa Yaşam

Uludağ’da kar kalınlığı 170 cm ölçüldü

Utku ŞAMLI