Bursa

Koza Han’daki plastik masa ve sandalyeler değişsin talebi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 6 asır önce 2. Bayezid tarafından yaptırılan, Osmanlı döneminde ipek ticaretinin merkezi olan ve burada satılan kozalardan üretilen ipeğin dünya saraylarını süslediği Koza Han’da zemin iyileştirme ve çevre düzenleme çalışmalarına start verdi.

Vatandaşlardan da destek alan proje çalışmaları başlarken vatandaşlardan bir talep geldi. Han’daki kafeteryaların plastik sandalye ve masalarındaki kötü görüntünün de bir standarda bağlanmasını ve tarihi dokuya uygun olmasını istediler.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda hareket eden Bursa Büyükşehir Belediyesi çay ocağı ve kafeterya işletmelerinin Han avlusuna olan sınırlarını belirtmek ve avluya olan işgaliyeleri engellemek için yine tarihi dokuya uygun olarak ahşap çiçeklik üniteleri ve oturma birimleri yapılacağı müjdesini verdi.

Böylelikle işletmelerin düzensiz bir şekilde avluyu kullanmaları engellenmiş olacak ve ortak kullanım alanları, masa, sandalye ve şemsiye üniteleriyle standart bir görünüm ortaya çıkacak.

Related posts

Mobilya imalathanesi alevlere teslim oldu

Bursa Yaşam

T2’de işler rayına girdi

Bursa Yaşam

Hasköy mezarlığına defin işlemleri başladı

Utku ŞAMLI