Bursa

Kayapa’da oturanlar zehirlenme tehlikesi ile karşı karşıya

Bursa Kayapa’da 30 Ağustos Mahallesi bölgesinde oturan vatandaşlar yaklaşık 2 aydan beri devam eden yoğun kimyasal kokusundan şikayetçi.

Vatandaşlar giderlerden gelen ağır koku nedeniyle giderlerini tıkamak zorunda kalıyor. Zaman zaman evde durulamayacak derecede ağır kokan koku nedeniyle camlarını açtıklarını belirten vatandaşlar kokunun gözyaşına ve gözde kızarıklığa kadar etkisinin olduğunu belirtti.

Zehirlenme tehlikesi ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen vatandaşlar bölgedeki fabrikaların denetlenmediğinden şikayetçi. Pandemi nedeniyle yaşlıların evde kaldığı ve çalışanların evden çalıştığı bu dönemde yoğun kimyasal kokunun sorun oluşturmasından endişe ediliyor.

Bölgedeki tüm sitelerin ortak sorunu olan kokunun akşam saatlerinde daha da yoğunlaştığını belirten vatandaşlar birçok yere şikayet ettiklerini bir kez gelen belediye ekiplerinin ise kokunun solvente benzediği bilgisini ilettiler.

Konuyu Cimer’e kadar yazan vatandaşlar net bir sonuç alamadıklarını belirttiler.

Sitelerin kendi arasında sohbet grupları oluşturup kokunun nedeniyle ve giderilmesi ile ilgili çaba sarf ettiklerini anlatan site yönetimi, yetkililerden bir an önce konu ile ilgilenmesini ve çözüme kavuşturulmasını istedi.

 

 

 

 

Related posts

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden uzaktan eğitime sınırsız destek

Bursa Yaşam

Önce para aldılar, sonra rezil ederiz diye tehdit ettiler

Bursa Yaşam

Suuçtu Tabiat Parkı ulaşımına ring sistemi

Bursa Yaşam