reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

İki Bakan’dan Ortak Açıklama

reklam
İki Bakan’dan Ortak Açıklama
25 Mart 2020 - 19:55

Sağlık Bakanı Koca: “Okula verilen ara uzatılacak. Eğitim okul içinde yapılmıyor, bu tatil değil, eğitim devam ediyor.”

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: “Bilim Kurulu’nun da önerisiyle önümüzdeki evde eğitim sürecini bir müddet daha uzatma ihtiyacı doğdu. 30 Nisan’a kadar okullarımızın tatil olması, uzaktan eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Bizim telafi eğitimi olarak hazırladığımız bütün eğitim çalışmalarında, ne zaman olursa olsun her senaryoya açığız. Bu zaman diliminde de ücretli öğretmenlerimiz derslere girebilecek. Konuyla ilgili mevzuat çalışmalarımız devam ediyor.”

Sağlık Bakanı Koca: “Bir hastamız 65 yaşında, 8 gün yoğun bakımda kaldı, dün taburcu oldu. Bir hastamız 60 yaşında bugün taburcu oldu. Türkiye’de iyileşen vaka sayısı 26’dır.”

Bakanı Selçuk: “’Ücretli öğretmenler’ Mevzuat açık. Telafi eğitimlerinde derslere girmeleri söz konusu olacak. Çalışmalar devam ediyor.”

Bakan Selçuk: “(Sınavların ertelenmesi) LGS’nin ne şekilde yapılacağına dair bizim 3 senaryomuz var. Bu senaryolara bağlı olarak paketlerimiz var. Sınavların ertelenmesi veya ertelenmemesi tamamen buradaki bilimsel metodoloji sonucunda ortaya çıkacak kararlara bağlı, kararlar ne olursa olsun tedbirimiz hazır.”

Bakanı Koca: “Her kez kendini virüs taşıyıcısı olarak görmeli ve öyle hareket etmeli.” hurdacı
en yakın hurdacı

Bakan Koca: “Hiçbir test ücret karşılığı yapılsın istemiyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “(Özel okul ücretleri) Bu konu özel okul temsilcileriyle görüşmemizde gündeme geldi. Telafi edileceği için problem çıkacağını sanmıyorum.”

Sağlık Bakanı Koca: “Çin’den getirilen ilaçla, yoğun bakımdaki 136 hastaya tedavi başlandı.”

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.