Bursa

Güney Korelilerin Panaroma 1326 Merakı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın meydan projesinden önce gözbebeği projesi Panorama Fetih 1326 müzesiydi. O da iki dönemlik bir çalışma sonucu ortaya çıkmış, üçüncü dönem seçim kampanyası sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmıştı. Pandemi öncesi büyük ilgi gören ve kısa sürede Bursa’nın yeni cazibe merkezine dönüşen projesi ve içeriğiyle büyük ilgi gören müzeyi bugüne kadar 122 ülkeden 822 bin kişi ziyaret etti.

Bursa’ya sadece Arap turistler geliyor algısını kıran bir ülke çeşitliliği içinde en dikkat çekici olanı ise Güney Korelilerin ilgisi.
Dündar’ın verdiği bilgiye göre, Güney Kore’de Panoramanın popülaritesi oldukça yüksek. Bunda buğdayın gelişimi ile ilgili belgesel yapılmasının da etkisi büyük. Güney Koreliler Bursa’ya gelince Panorama dikkatlerini çekmiş ve program hazırlamışlar. Yapılan anketlerde de Korelilerin Türkiye’deki ziyaret etmek istedikleri yerler arasında artık Panorama’da yer alıyor.
Pandemi nedeniyle geçen yılki ziyaretçi sayısı yüzde 80 oranında azalan Panorama Müzesi, salgının sona ermesini bekliyor.

Related posts

E-spor turnuvası başlıyor

Utku ŞAMLI

Bakanlıktan, Mustafakemalpaşa bal ormanına onay

Bursa Yaşam

Üniversiteli öğrencilerin yaptığı elektrikli araç Bursa’dan tura başladı

Utku ŞAMLI