Güncel Sağlık

Corona Virüsü olduğunu bildirene 1400 dolar

Çin’in Hubey eyaletine bağlı bir kentte, corona virüsüne yakalandığını bildirene 1400 dolar para ödülü verileceği duyuruldu.

Birçok ülkeyi etkisi altına alan yeni tip Corona virüsünün ortaya çıkmasından bu yana Çin’de ilk kez ölüm ve vaka sayısında düşüş yaşanıyor.

Çin’de virüsle mücadele için bazı bölgeler farklı önlemlere başvuruyor. Çin’in Hubey eyaletine bağlı bir milyon kişinin yaşadığı Qianjiang kentinde corona virüsüne yakalandığını ve hastaneye başvurarak bunu kanıtlayan yani testi pozitif çıkan kişiye 1400 dolar para ödülü verilecek.

Qianjiang kentinde şimdiye kadar 197 corona virüs vakasına rastlandı, kent yetkilileri virüsün daha çok kişiye yayılmasını önlemek için para ödülü gibi yöntemlere başvuruyor. Yeni tip Corona virüsünün merkezi olan Hubey bölgesinde şimdiye kadar 65 bin vakaya rastlandı ve 2 bin 837 ölüm yaşandı. Dünya çapında ise yeni tip corona virüs vakası 80 bini aşarken, 3 bin’den fazla insan yaşamını yitirdi.

Ülkemiz çevresinde de birçok ülkede tespit edilen virüs Dünya Sağlık Örgütü tarafından da tehlikeli virüs statüsüden çok tehlikeli virüs statüsüne alındı.

Related posts

Tosun: “Bu yıl 6 gemi gelecek”

Bursa Yaşam

İdlib’de bir askerimiz daha şehit oldu

Utku ŞAMLI

Mersin’de askerleri taşıyan otobüs devrildi: 5 şehit, 27 yaralı

Bursa Yaşam