reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

#CANLI Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapıyor

reklam
#CANLI Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapıyor
23 Mart 2020 - 19:25

SON GÜNCELLEME : 20:03

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Kaybettiğimiz 30 hastanın tamamı yaşlıydı ve hepsinin farklı hastalıkları vardı.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Testlerin hızla yapılmasında, tanı konan hastaların izole edilip tedavi altına alınmasında titiz davranıyoruz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Mücadelede çok ciddi bir deneyim kazandık. Sonuçları daha hızlı öngörüyoruz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Büyüklerimize seslenmek istiyorum: Onların virüsten etkilenmemeleri konusunda biz sorumluluk sahibiyiz. Bu toplumun sizin hayat tecrübelerinize ihtiyacı var. Ailenizin, torunlarınızın sevgi ve ilginize ihtiyacı var.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “İnsan kaynağımızın yeterliliği konusunda, kadromuza 32 bin personel ilave ediyoruz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Çalışan sağlık personellerimizin ek ödemelerinin üç aylık dönemde tavan olacağını belirtiyorum. Cumhurbaşkanımıza ve Maliye Bakanımıza teşekkür ediyorum.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Sağlık çalışanlarımızın maske ve eldiven başta olmak üzere, yeterli malzemeden yoksun olduğu iddia ediliyor. Tüm hastanelerimize malzeme sağlanmaktadır ve devam edilecektir.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Maske ihracatları durdurulmuştur ve yurtdışına satış yapılmayacaktır.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: ”Sağlık çalışanlarımızın, maske ve ekipman eksikliği yaşadığı yönündeki iddialar asılsızdır.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Üniversite hastanelerimize, tüm hastanelerimize bütün malzemeler sağlanmaktadır, sağlanmaya devam edilecektir.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Çin’den bugün itibarıyla 50.000 tarama kiti geldi. Perşembe günü 300.000 gelmiş olacak ve 1 milyona kadar tarama kiti bekliyoruz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “(Solunum cihazı) Yerli cihazın seri üretimine başlıyoruz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Aşı geliştirme çalışmalarında da bakanlık olarak kurum ve kuruluşlara destek veriyoruz. 6 üniversite ve 1 merkeze çağrı yapıldı. İhtiyaçlara göre kısıtlamaya gidilmeden destek sağlayacağız”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Süreçte iyileşen vakalarımız var. Önümüzdeki günde bunları açıklayacağız. İyileşmekte olan hastalarımızın fazla olduğunu belirtmek istiyorum.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “En güvenilir çözümün evde kalmak olduğunu unutmayalım. Hayat eve sığar.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Çin’de olumlu sonuçlar veren özel bir ilaç getirdik. Sonuçlarını ilerleyen günlerde göreceğiz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Burada tek tek hep birlikte mücadele edilmesi gereken bir dönemdeyiz. Yani herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir. Bunu illa devletin ilan etmesi gerekmiyor. Herkes kendini evde izole etmeli.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Kaç hasta olduğu, kaç kişinin iyileştiği, kaç kişinin yoğun bakımda tedavi gördüğünü ve hayatını kaybedenlerin yaş aralığını yakında açıklayacağız.” hurdacı, en yakın hurdacı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Ölenlerin 2 si 50 ile 60 yaş aralığında. Diğerleri 60 yaş üstündedir.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bilim Kurulu ile Çarşamba günü eğitim konusunu gündeme alacağız.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Sağlık personelimiz içinde pozitif olan vakalarımız var.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Van’da 10’dan fazla vakamız yok. Yaygın olarak bir yerde lokalize olarak yok. Ülke genelinde var. Van öne çıkan bir il değil.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Pozitif gördüğümüz vakalar neredeyse tüm ülkede yaygın, bunu biliyoruz. Van bunların içinde yaygın olan bir ilimiz değil. Orada 10’dan çok vaka görülmedi.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Baştan vakaların hepsi yurtdışı ağırlıklı idi. Ama artık temaslının temaslısı olarak artıyor.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : “İlk başta vakaların çoğu yurt dışı gelişli idi. Sonra yurt dışı temaslı oldu. Bugünlerde yurt dışı temaslısının temaslısı oldu.”

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.