Bursa Bursaspor

Bursaspor’un eski başkanlarından Orhan Özselek, ölümünün 19. yılında anıldı.

Bursaspor’un eski başkanlarından Orhan Özselek, ölümünün 19. yılında anıldı.

Bursaspor’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Eski başkanlarımızdan ve futbolcularımızdan merhum Orhan Özselek’i aramızdan ayrılışının 19. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.” denildi.

Genç yaşta Bursaspor formasını giyen Orhan Özselek, uzun yıllar Bursaspor’a hizmet etti. Futbol hayatında 1966-1977 yılları arasında Bursaspor’un 240 maçında forma giydi. 1978 yılında futbolu bıraktı ve iş hayatına atıldı. 1987 yılında ikinci lige düşen Bursaspor’da haziran ayında olağanüstü genel kurul yapıldı.

Salonda uzun süre başkan adayı arandı ve kimse sahiplenmeyince “Ben adayım” dedi ve kulübün yeni başkanı oldu. Böylece Bursaspor tarihinde ilk kez eski bir futbolcu başkanlık koltuğuna oturmuş oldu. 2. lig için kadro oluşturulmasına rağmen Bölge İdare Mahkemesi’nin kararı ile Bursaspor yeniden 1. lige alındı. O sezon iyi bir performans gösteren Bursaspor ligde 5. olurken, 63 golle bir rekora imza attı. 1987-88 ve1992-1993 sezonlarında iki dönem Bursaspor başkanlığı yapan Orhan Özselek, 2002 yılının Ocak ayında aniden rahatsızlanarak 52 yaşında aramızdan ayrıldı. 2005 yılında Bursaspor’a uzun yıllar hizmet eden Orhan Özselek’in ismi o günkü yönetimin kararı ile Vakıfköy Tesisleri’ne verildi.

 

Related posts

Bursaspor çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor

Utku ŞAMLI

Bu eczanede ilaçtan çok hediyelik eşya var

Bursa Yaşam

Bursa’da 2 bin adet captagon ele geçirildi

Bursa Yaşam