Bursa Sağlık

Bursalı İşadamı Ömer Kumova’dan örnek davranış.

Bursalı İşadamı Ömer Kumova’dan örnek davranış.

Lösemi tedavisi gören bir kardeşimiz için kök hücre gönüllüsü olan Kumova, eşleşmenin ardından kök hücre bağışında bulundu.

Süreci yaptığı açıklama ile anlatan Komova:

“Lösemi tedavisi gören bir kardeşimize, ikinci bir yaşam hakkı verebilmek adına çaba sarfettiğimiz sürecin son gününü büyük bir mutluluk ve umutla tamamladık.

Bugün benden alınan bu kök hücreyle, daha önceden %100 eşleşmemin gerçekleşmiş olduğu 25 yaşlarındaki kardeşimiz inşallah sağlığına kavuşmuş olacak.

Ben bugün bu eşleşme vesilesiyle, belkide yaşama devam edebilmek ile ilgili umudunu yitirmiş olan bir kardeşimizin derdine çare olabilmenin manevi hazzını yaşadım. Fakat arka planda büyük emekleri olan Kızılay Bursa Şubesinin çok değerli ekibine, Türk Kök ailesine, Uludağ Üniversitemizin Kök Hücre Nakil Merkezindeki Sağlık çalışanlarına, Rumelisiad Gençlik Komitesi Başkanı nezdinde, kök hücre bağışlarıyla katkı sağlayan tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye Kök Hücre Bankasındaki 1 milyon civarındaki kök hücre donör rakamının en kısa sürede 5 milyon rakamlarına çıkartarak daha fazla kişiye umut olabilmek için, lütfen sizlerde Kök Hücre Bağışı konusunda sorumluluk alınız.

Şunu da unutmamak gerekir ki, bir gün bizler veya yakınlarımızda Kök Hücre Bankasından bir umutla iyi bir eşleşme haberi bekliyor olabiliriz.🇹🇷” dedi.

Kendisi bu davranışından dolayı tebrik eder, tüm vatandaşlarımızı kök hücre bağışında gönüllü olmaya davet ediyoruz

 

 

Related posts

Bu kütüphanede ata tohumu üretiliyor

Bursa Yaşam

RUMELİSİAD’DAN Dr. Ahmet Uysal’a TEPKİ

Bursa Yaşam

Konser gelirleri depremzedelere bağışlandı

Utku ŞAMLI