reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

Bursa’da 4 dağ ilçesinin geleceği bu yola bağlı

reklam
Bursa’da 4 dağ ilçesinin geleceği bu yola bağlı
08 Şubat 2020 - 19:56

Bursa’nın dağ ilçelerine ulaşım için Doğancı Barajı yakınlarında inşaatı devam eden 2 kilometrelik tünelde günde 2 metre mesafe kat ediliyor. AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, “5-6 yıl içerisinde dağ ilçelerine ve bölgelerine yaklaşık 2 katrilyon liralık yatırım yaptık.

Artık dağ bölgesinin makus tarihi değil, mahsus talihinden bahsetmek istiyoruz. Çünkü buralar sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin en gözde yerlerindendir” diye konuştu. 

Bursa’nın dağ ilçelerinin çehresini değiştirecek yol çalışmalarında sona doğru gelindi. Doğancı Barajı yakınından başlayan ve Doğancı Mahallesine kadar devam eden 2 kilometrelik tünel çalışması gece gündüz devam ediyor. 2 vardiya olarak yapımına ara vermeden devam edilen tünelin 200 metrelik kısmının kazılması tamamlandı. Günde 2 metre mesafe kat edilen yolun kısa süre önce tamamlanması için tüm ekipler seferber oldu. 

İnşaat çalışmasının devam ettiği tünelde incelemelerde bulunan Ak Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, “Projeyi, ihale aşamasından itibaren hep birlikte takip ediyoruz. Dağ ilçelerimizin yol meselesi bizim en temel meselemizdi. Allah’a şükürler olsun ki iyi mesafe kat ettik. Doğanca Barajı’nın olduğu kısımdan başlanmak üzere tünelden içeri girildi. Doğancı Mahallesi’nden de tünel kazılması için çalışmalar devam ediyor. Daha hızlı bir şekilde tünelimizi tamamlamış olacağız. Şu anda 200 metre kadar tünel açıldı.

Günde 2 vardiya şeklinde hızlı bir çalışma içerisindeler. Bölgenin baraj ve heyelân bölgelerindeki hassasiyet dolayısıyla tünel çalışması ve yolun tamamı 2 sene zarfında hizmete girecek. Bu proje tamamlandığında dağ ilçelerinin yol meselesi büyük ölçüde tamamlanmış olacak” dedi. 

(İHA)

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.