Bursa

Başkan Aktaş’tan Koza Han açıklaması geldi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Koza Han’da zemin iyileştirme ve çevre düzenleme çalışmalarına start vermişti.

Vatandaşlar yenilenmenin şart olduğunu ve çalışmaları yerinde bulurken, bazı vatandaşlar da zemine döşenen taşların tarihi dokuya zarar verdiğini söyledi. Bunun ile ilgili Aktaş’tan konu ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada

“Değerli Hemşehrilerim;

Dünden beri sosyal medya üzerinden Kozahan ile ilgili oluşturulmaya çalışılan algı gerçekleri yansıtmamaktadır. Kozahan’da yapılan uygulamada; Arnavut kaldırımlarının sökülmesi, üzerinin kapatılması kesinlikle söz konusu değildir.

Sosyal medyaya yansıyan görüntüler ise Arnavut kaldırımlarının dışındaki alanda yer alan beton bölümlerin doğal bazalt taşlar ile değiştirilmesi noktasında numune olarak yapılan 4 uygulamadan sadece bir tanesidir. Salı günü Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu konu ile ilgili değerlendirmesini yapıp, uygun olan uygulamayı seçtikten sonra çalışmalar seçilen uygulama biçiminde devam edecektir.

İnşallah Bursalı hemşehrilerimiz ve Bursa’ya gelecek yerli ve yabancı misafirlerimiz, 1 ay sonra yenilenen yüzüyle Hanlar Bölgesi’nin kalbi Kozahan’ın keyfini sürmeye devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Related posts

Bursa’da seyir halindeki minibüs alev alev yandı

Bursa Yaşam

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile yeni normalleşme genelgesi

Utku ŞAMLI

“Parmak çocuk” hayatını kaybetti

Bursa Yaşam