reklam
reklam

BURSA YAŞAM | Bursa Haberleri, Bursa, Bugün ve Son Dakika

reklam

Bakan Koca’dan İsveç’teki Türk hasta için açıklama

reklam
Bakan Koca’dan İsveç’teki Türk hasta için açıklama
26 Nisan 2020 - 14:00

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs testi pozitif çıkan Türk vatandaş için ambulans uçağın İsveç’e gittiğini, hastayı aldıktan kısa bir süre sonra uçağın Ankara’ya iniş yapacağını duyurdu.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, KORONA VİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKAN TÜRK İÇİN AMBULANS UÇAĞIN İSVEÇ’E GİTTİĞİNİ, HASTAYI ALDIKTAN KISA BİR SÜRE SONRA UÇAĞIN ANKARA’YA İNİŞ YAPACAĞINI DUYURDU. (İHA/ANKARA-İHA) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs testi pozitif çıkan Türk vatandaş için ambulans uçağın İsveç’e gittiğini, hastayı aldıktan kısa bir süre sonra uçağın Ankara’ya iniş yapacağını duyurdu.


Ailesiyle birlikte İsveç’te yaşayan ve babasının Covid-19 testinin pozitif çıktığı halde tedavi altına alınmadığını anlatan bir video çeken Leyla’nın çağrısı üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ambulans uçağın İsveç’e giderek hastayı aldığını, kısa süre içerisinde Ankara’ya iniş yapacağını bildirdi. Bakan Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bir kız evlat, COVID-19 hastası babası için hiçbirimizin unutamayacağı bir şey yaptı.

İSVEÇ’TE YAŞAYAN VE COVİD-19 TEŞHİSİ KONULAN KRONİK KALP HASTASI EMRULLAH GÜLÜŞKEN SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN TALİMATIYLA TÜRKİYE’YE GETİRİLECEK. (NEŞRA DURMAZ/ANKARA-İHA) İsveç’te yaşayan ve Covid-19 teşhisi konulan kronik kalp hastası Emrullah Gülüşken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla Türkiye’ye getirilecek.

Ülkemiz harekete geçti. Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara’da olacak” ifadelerini kullandı. Bakan Koca, söz konusu paylaşımda Leyla’ya ithafen, “Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek” aktarımında bulundu.

reklam

© 2020 Bursa Yaşam. Tüm Hakları Saklıdır.