Bursa Sağlık

Bakan Koca sayılar vererek Bursa için olumlu konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa, Ankara, Hatay ve Adana illerinin valileri, il sağlık müdürleri ile halk sağlığı başkanlarıyla salgının seyrini değerlendirdiklerini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa, Ankara, Hatay ve Adana’nın vali, il sağlık müdürü ve halk sağlığı başkanlarıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyrini değerlendirdiklerini bildirdi.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Vaka sayılarında da hastane yüklerinde de düşüş olması sevindirici. Kısıtlamaların neticelerini alıyoruz.” ifadesini kullanarak, Bursa’da yatak doluluk oranının yüzde 52’ye, yoğun bakım doluluk oranının yüzde 70’e, Ankara’da yatak doluluk oranının yüzde 52’ye, yoğun bakım doluluk oranının yüzde 65’e düştüğünü kaydetti.

Hatay’da yatak doluluk oranının yüzde 54’e düşmesine rağmen yoğun bakım doluluk oranının halen yüzde 86 seviyesinde bulunduğunu aktaran Koca, Adana’da da yatak doluluk oranının yüzde 62’ye gerilemesine rağmen yoğun bakım doluluğunun yüzde 78 olduğunu açıkladı.

 

Related posts

Babasını baltayla öldürerek karakola teslim olan şahsın ifadesi ortaya çıktı

Bursa Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” 23-24.25-26 tarİhlerİ arasında günlük hayata en az düzeyde tutulacak şekİlde 31 İlİmİzde sokağa çıkma kısıtlaması yapmayı planlıyoruz. 22 Nİsan akşamı 00.00 andan İtİbaren, 23 Nİsan tatİl ve 26 Nİsan 00.00’a kadar devam edecek.”

Bursa Yaşam

Bursaspor çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor

Utku ŞAMLI