Bursa Eğlence Gezelim Görelim

Ata sporları Keles Kocayayla’da 5. kez şölene dönüşüyor.

5.000 yıldır barışta ve savaşta yaşatılan ata sporları Keles Kocayayla’da 5. kez şölene dönüşüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda Keles Belediyesi işbirliği ile Bursa Valiliği, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Dünya Etno Spor Konfederasyonu, TÜRKSOY ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin katkılarıyla bu yıl 5. kez düzenlenen Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği 22 Temmuz 2022 tarihinde Bursa’da gerçekleştirilecek kortej ile başlayacak ve 23-24 Temmuz 2022 tarihinde Keles Kocayayla’da kültür-sanat ve spor etkinlikleri ile devam edecek.

Şenlik kapsamında düzenlenecek olan kökbörü, atlı akrobasi, geleneksel okçuluk, cirit, rahvan, atlı okçuluk, aba-kuşak-şalvar güreşleri, karakucak güreşleri, Alpagut savaş sanatları ve yağlı güreş müsabakaları iki gün boyunca izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Bunun yanında gerçekleştirilecek kültür-sanat etkinlikleri kapsamında konserler, dans gösterileri, geleneksel çocuk oyunları, dağ yöresi temsili gelin alma, beşik toyu, Türk dünyasına özgü müzik dinletileri, ipek halı ve kumaş dokuma, yün eğirme, Türk dünyası başkentleri fotoğraf sergisi, Orhun Yazıtları’nın canlı anlatımları, mehter ve kılıç kalkan gösterileri ve ikramlar gerçekleştirilecek.

Gerçekleşecek olan etkinlikleri tüm vatandaşlarımız izleyebilecek ve aynı zamanda birçoğuna ailesi ve çocukları ile birlikte katılma imkânı bulacaktır.

23-24 Temmuz 2022 tarihleri kapsamında gerçekleşecek şenlik kapsamında 23- Keles Kocayayla’da yapılacak etkinliklere Bursa’dan katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımızın katılımı için Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi güney kapısından ücretsiz servisler kaldıracak.

Related posts

Hamza Baran Arıkan Bursaspor tarihine geçti

Utku ŞAMLI

91 saat sonra kurtarıldı

Utku ŞAMLI

Bursa’yı göklerde temsil edecekler

Bursa Yaşam