Bursa Kültür Sanat Sinema & Tiyatro

Ata Demirer’den yeni film müjdesi. ‘Bursa Bülbülü’ geliyor

Türk Sineması’nın efsane ismi Hülya Koçyiğit, TRT 2 ekranlarında yayınlanan ‘Film Gibi Hayatlar’da konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Programın bu haftaki konuğu, ünlü komedyen ve oyuncu Ata Demirer oldu. Çocukken yalnız bir çocukluk geçirdiğini ifade eden Ata Demirer, ‘’Daha doğrusu biraz yalnızlığı tercih eden bir çocukmuşum annem öyle söylüyor. Çünkü hem çocuk olup hem şişko olmak çok zor bir şeydi. Hacivat ile Karagöz’ün dünyası, dadı, falcı, külhanbeyi, mahallenin delisi bunların hepsini yaşadım, içinde büyüdüm. Çocukluğum kendi kendimi eğlendirmekle başladı. Bursa’ya borçluyum, o çok bozulmamış Bursa, çocukluğumun Bursa’sı çok renkli, çok katmanlıydı. Osmanlı da var içinde, Zeki Müren de var, Müzeyyen Senar da var, Güvercinler var, klavyeler var, Roman mahallesi var. O katmanların içinde büyüdüm. Şimdiki çocuklarımızın biraz şanssızlığı bu tip alaturka, insani ve geleneksel renklerden uzak büyümek zorunda kalıyorlar çoğunlukla şehirlerde. Sıkışıyorlar biraz. Ama onlarda da başka yetenekler çıkacak ortaya. Yirmi otuz yıl sonra onlara teşekkür edeceğiz. Belki insan ömrünü yüz yılın üstüne çıkaracaklar buldukları şeylerle” dedi.

‘Eyyvah Eyvah’ serisinin çok sevildiğini ve izleyicilerin devamını çekmesini söylediğini belirten Ata Demirer ‘’Seyirci, ‘Tamam abi güzel de niye “Eyyvah Eyvah 4″ yapmıyorsun da bize zaman kaybettiriyorsun?’ diyor. Ama benim bir tane hayatım var ve çeşitlilik katmaya, kendimden başka şeyler çıkartmaya çalışıyorum. Yoksa Eyyvah Eyvah 4″ tabii ki yapılır.” dedi.

Ata Demirer yeni filmin müjdesini de ilk kez programda verdi. Demirer, ‘’ Pandemi başladığında yazmaya başladım. Her halde yaz başında bitirmiş olacağım, bir Bursa filmi. 1980’li yıllarda geçiyor. Yeni bir senaryom bitmek üzere. Yeni bir film yolda… İsmi de ‘Bursa Bülbülü’ Seksenlerde geçen bir müzik hikâyesi” dedi.

 

Related posts

Türkiye’nin yeni elektrikli otomobili “Amperino”

Utku ŞAMLI

T2’de işler rayına girdi

Bursa Yaşam

Bursa’da vahşet !

Utku ŞAMLI